Tramwaje MPK Wrocław znów będą błękitne! Mieszkańcy wybrali!

2020-07-27 9:05 Ewa Gazda
Na wrocławskie tramwaje wraca tradycyjny kolor
Autor: GE Na wrocławskie tramwaje wraca tradycyjny kolor

Głosowanie na kolor tramwajów we Wrocławiu zakończone. Dla niektórych będą to nowe barwy, ale tak naprawdę to powrót do tradycyjnych kolorów tramwajów MPK Wrocław. Tym bardziej więc cieszy fakt, że to sami mieszkańcy zdecydowali o tym, że po ulicach Wrocławia znów będę jeździć błękitne tramwaje.

O kolorach nowych tramwajów, które wkrótce wyjadą na ulice Wrocławia mogli zdecydować sami mieszkańcy. Ich wybór był jednoznaczny. Zdecydowana większość głosujących opowiedziała się za kolorem błękitnym. Tym samym mieszkańcy zdecydowali o powrocie do tradycji.

- Tym samym kończymy z eksperymentami sprzed kilku lat typu „granatowe tramwaje” - powiedział Krzysztof Balawajder, prezes wrocławskiego MPK w rozmowie z ESKA.pl. - Mnie prywatnie cieszy ten powrót do tradycyjnych barw wrocławskiego taboru - dodaje.

Nowe, błękitne barwy, pojawią się na nowo zakupionych tramwajach oraz na 37 składach, które przejdą w tym roku modernizację. W ostatnich latach MPK Wrocław odeszło nieco od tradycji i nowo zakupione pojazdy miały kolor granatowy.

Błękitny kolor wrocławskich tramwajów to ponad 70-letnia tradycja. Kolor ten pojawił się na składach po II wojnie światowej.

Policyjne kontrole autobusów miejskich we Wrocławiu.