Trener Śląska Wrocław ma koronawirusa?

i

Autor: Tomasz Golla

Trener Śląska Wrocław ma koronawirusa? Piłkarze polecieli do Estonii bez niego

2021-07-07 10:51

Trener piłkarzy Śląska Wrocław otrzymał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 i nie poleciał z zespołem do Estonii na pierwszy mecz eliminacji Ligi Konferencji. Spotkanie z Paide Linnameeskond odbędzie się w czwartek, a Jacka Magierę na ławce trenerskiej zastąpi asystent Tomasz Łuczywek.

Piłkarze Śląska Wrocław wylecieli w środę rano do Estonii, gdzie w czwartek zagrają pierwszy mecz eliminacji Ligi Konferencji z Paide Linnameeskond. Niespodziewanie na pokładzie samolotu zabrakło trenera wrocławskiej drużyny, Jacka Magiery. Badanie na obecność COVID-19, które przed wylotem musieli przejść wszyscy członkowie ekipy, w przypadku szkoleniowca przyniosło wynik pozytywny.

- Wszystkie dotychczasowe badania trenera Jacka Magiery dawały wyniki ujemne, dodatkowo otrzymał on dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 - poinformował Śląsk Wrocław. - Pozytywny wynik badania, zgodnie z protokołem UEFA „Return to Play”, automatycznie wyklucza udział szkoleniowca wrocławian w najbliższym meczu WKS-u. Przepisy UEFA w zaistniałej sytuacji nie dopuszczają możliwości powtórzenia testu. Wszystkie pozostałe badane osoby uzyskały wynik negatywny.

Jak zapewnia klub, trener czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów choroby.

Trening WKS Śląsk Wrocław

Mecz Śląska z Paide rozpocznie się w czwartek (8 lipca) o godz. 20, rewanż zostanie rozegrany 15 lipca (czwartek) o godz. 21 na Stadionie Wrocław.

QUIZ. Na pewno wszystko wiesz na temat Śląska Wrocław? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 10
Kto poprowadził Śląsk do pierwszego w 1977 roku mistrzostwa Polski?