Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku! Ile stopni pokazała skala Richtera?

i

Autor: rkit/cc0/Pixabay.com Trzęsienie ziemi w pobliżu Lubina na Dolnym Śląsku. Lekkie drgania można było poczuć w piątek, 23 grudnia, w godzinach porannych

Gdzie było epicentrum?

Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku! Ile stopni pokazała skala Richtera?

2022-12-23 11:02

Trzęsienie ziemi w pobliżu Lubina na Dolnym Śląsku. Lekkie drgania można było poczuć w piątek, 23 grudnia, w godzinach porannych. Wstrząsy mogły być również odczuwalne w Rakowie i Chocianowie, oddalonych od epicentrum o ok. 5 km. Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku miało miejsce dosyć blisko powierzchni, a jego siłę oszacowano wstępnie na 3,3 w skali Richtera.

Trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku! Epicentrum w pobliżu Lubina

Trzęsienie ziemi, prawdopodobnie o sile 3,3 stopni w skali Richtera, odnotowano w pobliżu Lubina na Dolnym Śląsku - informuje Onet, powołując się na Niemieckie Centrum Badań Nauk o Ziemi (GFZ). Niewielkie drgania, które pojawiły się w piątek, 23 grudnia, we wczesnych godzinach porannych, mogli ponadto odczuć mieszkańcy Rakowa i Chocianowa, czyli miejscowości położonych ok. 5 km od epicentrum. Jeszcze słabsze objawy trzęsienia ziemi na Dolnym Śląsku mogły się natomiast pojawić w następujących ośrodkach:

  • Polkowicach;
  • Legnicy;
  • Głogowie;
  • Goldbergu;
  • Bolesławcu;
  • i samym Lubinie.

Jak informuje Onet, opierając się na danych www.volcanodiscovery.com, trzęsienie ziemi na Dolnym Śląsku wystąpiło dosyć blisko powierzchni, tj. ok. 10 km, a jego wstępna siła w skali Richtera została określona na 3,3 stopnia, ale ta wartość może jeszcze ulec zmianie.

Sonda
Czy przeżyłeś kiedyś trzęsienie ziemi?
Ludzie chcą pomóc ofiarom wybuchu
Listen on Spreaker.