Tunel aerodynamiczny pod Wrocławiem [WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ]

2016-06-24 18:11

SpeedFly w Mirosławicach wreszcie gotowy. To jedyny w Polsce tunel aerodynamiczny zlokalizowany na strefie spadochronowej i pierwszy tego typu obiekt na Dolnym Śląsku.

Latanie w powietrzu jest absolutnie dla każdego - przekonują w Speedfly'u. Ograniczeniem jest tylko wiek. Dolna granica to cztery lata, a górnej nie ma.

Szklana tuba pozwala wznieść się na wysokość maksymalnie 15 metrów. Szerokość tunelu to 4,3 metra, a prędkość powietrza osiąga w nim 320 kilometrów na godzinę.

Jak się lata?

Przed wejściem do tunelu każdy otrzymuje kombinezon, kask, gogle i zatyczki do uszu. Z tunelu korzysta się w towarzystwie instruktora.

Trzeba  dosłownie położyć się na wiejący od dołu tunelu prąd powietrza. Wtedy strugi powietrza generowane przez cztery silniki umieszczone po bokach tunelu uniosą cię do góry. Początkujący latają w pozycji podstawowej, czyli na brzuchu z odpowiednio rozłożonymi rękami. Z czasem można nauczyć się kolejnych, bardziej zaawansowanych ułożeń ciała.

Latanie w tunelu to spory wysiłek fizyczny. "Przygotuj się, że potem poczujesz mięśnie, o których nawet nie miałeś pojęcia" - ostrzegają pracownicy Speedfly.

Ile to kosztuje?

W sklepie umieszczonym na stronie internetowej Speedfly można kupić vouchery. Taki na dwa loty kosztuje 249 złotych, na cztery 469 złotych, a na sześć 699 złotych.

Atrakcje otwarcia

Otwarcie tunelu w tę sobotę. Impreza potrwa od godziny 10.00 do 18.00. W programie między innymi pokazy mistrzów indoor skydivingu, konkursy i prezentacje. Na wszystkie loty tego dnia będzie obowiązywała zniżka 30 procent.

Czytaj także: Festiwal Bieli. Dasz się wymazać białą gliną? [GALERIA, PARADA, PROGRAM]