Twarze studentów UE znikają z "Zetki". Mimo że żacy są temu przeciwni [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-03-04 10:50

Zdjęcia blisko trzystu uśmiechniętych twarzy studentów zostaną usunięte z budynku Uniwersytetu Ekonomicznego. Sprawdź czemu!

Uniwersytet Ekonomiczny ogłosił właśnie przetarg na całkowitą przebudowę "Zetki". Zdjęcia studentów , które w grudniu 2012 roku pokryły elewację najwyższego budynku Uniwersytetu Ekonomicznego, są przyklejone do okien, dlatego wraz z demontażem zostaną zniszczone. Uwiecznieni na fotografiach studenci nie będą mogli sobie nawet zabrać do domu tego, co powstało w ramach projektu "Let's Face It".

Jak Wam się podoba nowy wizerunek Zetki?Wiecie już w jaki wzór układają się zdjęcia? :))How do you like our new building?Do you already know what picture it creates? :))Posted by Let's Face It on 5 grudzień 2012

- Nie będziemy tęsknić za starym wystrojem tego budynku. Czas już na zmiany. Po zdemontowaniu budynku twarze nie będą mogły służyć innemu przeznaczeniu. Zostaną zniszczone podczas niszczenia tych ścian - tłumaczy Jolanta Nowacka, rzecznik uczelni.

Studentom szkoda twarzy

Niektórym będzie się jednak trudno pożegnać ze znanymi twarzami.

- Teraz przechodząc czuje się, że jesteśmy częścią tego uniwersytetu. Mi się to podoba - tłumaczy jedna ze studentek.

- Jestem na tym budynku i to dosyć przykre. Będzie łezka w oku, że my znikamy - dodaje inna.

- To nie będzie ta sama uczelnia - stwierdza kolejna.

- Fajnie by było mieć taką pamiątkę w domu po studiach - twierdzi jeszcze inny zapytany.

Jednak kiedy już powstawał projekt wiadomo było, że to rozwiązanie tymczasowe, a budynek "Z" powstał na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Potrzebuje odnowy.

"Zetka" po nowemu

Niektórzy studenci sugerują też, że warto by było akcję powtórzyć przy okazji remontu budynku. Jak na razie nie ma jednak takich planów. Przetarg na przebudowę "Zetki" ma być rozstrzygnięty 22 marca. Wtedy poznamy koszt remontu i dowiemy się jak będzie wyglądał budynek po przebudowie. Remont "Zetki" ma się skończyć do września 2017 roku.

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Twarze studentów #UniwersytetEkonomiczny znikają z "Zetki"Będziesz tęsknić?Czytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/newsy/twarze-studentow-ue-znikaja-z-zetki-mimo-ze-zacy-sa-temu-przeciwni-wideo-galeria-audio/124118

Posted by ESKA INFO Wrocław on 4 marca 2016

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Krzysztof Rutkowski obiecuje 10 tysięcy euro za informacje o kradzieży w Wałbrzychu