Władze Uniwersytetu Wrocławskiego zapewniają, że wkrótce windy w Dwudziestolatce będą sprawne

i

Autor: Grosik na windę w Dwudziestolatce/facebook.com Władze Uniwersytetu Wrocławskiego zapewniają, że wkrótce windy w Dwudziestolatce będą sprawne

Winda jednoczy studentów, bo... nie działa i to od października [AUDIO]

2016-02-02 8:51

Mieszkańcy akademika Dwudziestolatka we Wrocławiu dysponują dwiema windami: w tym jedna jest w zasadzie nieczynna, a druga jeździ tylko od pierwszego piętra. Maszyny dorobiły się już swojego profilu na Facebooku.

Taki stan rzeczy mocno zjednoczył też studentów niepełnosprawnych z portierami i panie z panami. Czemu?

Winda na telefon

Zepsuta winda w akademiku Uniwersytetu Wrocławskiego lubi się zacinać, dlatego może nią jeździć mało osób. Stąd pomysł żeby przeznaczyć ją tylko dla niepełnosprawnych. Do współpracy potrzebny jest jednak portier.

- Za każdym razem jak chcę zejść z góry, to jest wykonywany telefon. Oczywiście tutaj nie mogę mieć absolutnie żadnych zastrzeżeń, bo portiernia współpracuje i starają się naprawdę ułatwić mi zycie - wyjaśnia Kamil, który jeździ na wózku. 

Winda od pierwszego piętra

Druga winda z kolei działa, ale dopiero od pierwszego piętra.

- Prosty przykład: dziewczyna, która przyjeżdża z domu z ciężkimi bagażami. Musi je wnieść na piersze pietro, żeby potem przejść przez cały korytarz i móc ewentualnie skorzystać z windy - opowiada Maria z rady mieszkańców akademika

To przecież idealne wyzwanie dla wszystkich gentelmenów! Tylko trzeba, żeby jeszcze oni tak cały czas stali przy tych schodach i czekali na niewiasty w potrzebie.

Studenci już nawet na Facebooku zaczęli zbiórkę pieniędzy na nową windę.

Nasz wolontaryjny księgowy już szuka groszy wrzucanych do zepsutej windy!!!Posted by Grosik na windę w Dwudziestolatce on 31 styczeń 2016

Przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego uspokajają i wyjaśniają, że pieniądze na ten cel są. Tylko procedura przetargowa wymaga czasu. Dokładniej od trzech do sześciu miesięcy.

Posłuchaj materiału reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Hiszpan odpowiedzialny za gigantyczny karambol na A4 stanął przed sadem