Ogromny pożar w Miliczu

Tyle zostało ze składu palet w Miliczu! Te zdjęcia pożaru mrożą krew w żyłach!

2022-09-12 9:24

38 zastępów straży pożarnej gasiło ogromny pożar, który wybuchł w nocy z piątku na sobotę (9/10 września) na terenie składu palet w Miliczu (woj. dolnośląskie). Łuna pożaru widoczna była z odległości 10 kilometrów. Przez kilka godzin strażacy walczyli, by ogień nie przeniósł się na znajdującą się na terenie zakładu stację paliw i pobliskie domy mieszkalne.

Pożar na terenie zakładu składującego palety w Miliczu wybuchł w środku nocy z piątku na sobotę (9/10 września). O zdarzeniu informowaliśmy w sobotę, ale dopiero na udostępnionych przez straż pożarną zdjęciach z akcji pożarniczej widać z jak niebezpiecznym żywiołem mieliśmy do czynienia.

Łuna pożaru widoczna była z odległości 10 kilometrów, a ogniem zostały objęte dwa hektary terenu. Tysiące palet i elementów drewnianych stanowiły doskonałą pożywkę dla ognia i sprzyjały szybkiemu rozprzestrzenianiu się pożaru. Strażacy musieli nie tylko ugasić szalejący już pożar, ale także pilnować, by ogień nie przeniósł się na pobliskie domy mieszkalne czy znajdującą się na terenie zakładu stację paliw.

Z pożarem przez kilka godzin walczyło 38 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, w tym m.in. Grupa Operacyjna Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP. Akcja gaśnicza zakończyła się dopiero w sobotę rano, kiedy to ostatecznie udało się ugasić składowisko. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pożar budynku wielorodzinnego przy Robotniczej w Starachowicach
Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?