Śledztwo w tej sprawie dalej trwa

i

Autor: Screen/dolnoslaska.policja.gov.pl Śledztwo w tej sprawie dalej trwa

Udało się rozbić gang wyłudzający podatki na ogromną skalę [WIDEO]

2016-06-15 11:08

W tej sprawie zatrzymano trzy osoby. Podejrzane są o wyłudzenie od Skarbu Państwa prawie 70 milionów złotych z podatków VAT i dochodowego.

- Oszustwa podatkowe polegały na nabywaniu paliwa od podmiotów zagranicznych, posiadających polską koncesję, na specjalnie w tym celu założone firmy słupy, które nie odprowadzały należnego podatku VAT. Prowadzone śledztwo dotyczy wyłudzenia na przestrzeni ostatnich kilku lat podatków o łącznej wartości 11 milionów złotych oraz narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie w wysokości 66 milionów złotych - wyjaśnia Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji.

Trzy osoby zatrzymane

W trakcie śledztwa policjanci przeszukali siedziby 34 firm, biur rachunkowych i mieszkań prywatnych. Zatrzymano szefa gangu, księgową i prezesa jednej ze spółek. Wszyscy, to mieszkańcy Wrocławia i powiatu wrocławskiego, w wieku od 37 do 39 lat.

Luksusowe samochody i mieszkania

- Zabezpieczono majątek firm biorących udział w przestępczym procederze oraz majątek sprawców o wartości ponad półtora miliona złotych - deklaruje Paweł Petrykowski.

Są to drogie samochody, w tym sportowy model Mercedesa, BMW i Porsche, motocykl Harley Davidson oraz drogi zegarek renomowanej firmy, gotówka w różnych walutach, mieszkania, czy też środki na rachunkach bankowych.

Śledztwo prowadzone było na terenie powiatu wrocławskiego, ale też w innych miejscach kraju. Brało w nim udział prawie 100 wrocławskich policjantów, przedstawiciel Europolu z siedzibą w Hadze i 10 pracowników wywiadu skarbowego we Wrocławiu.

Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia. Prokuratura wystąpiła już do sądu o tymczasowe aresztowanie dwóch osób. Śledztwo w tej sprawie dalej trwa.

Zobacz film z zatrzymania członków gangu:

Czytaj także: Trwa konkurs na najlepszego motorniczego i kierowcę. Po co MPK go organizuje? [AUDIO, ZDJĘCIA]​