Udawał dyplomatę, żeby przemycać papierosy z Ukrainy

i

Autor: Straż Graniczna

Udawał dyplomatę, żeby przemycać papierosy z Ukrainy. Poszukiwany był listem gończym

2021-12-02 8:18

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Jeleniej Góry zatrzymali 41-letniego obywatela Czech, który podając się za dyplomatę przemycał papierosy z Ukrainy. Mężczyzna poszukiwany był listem gończym.

We wtorek (30 listopada) funkcjonariusze Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli samochód osobowy na czeskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą auta siedział 41-letni obywatel Czech. Szybko wyszło na jaw, że mężczyzna jest poszukiwany listem gończym, wydanym przez Sąd Rejonowy w Chełmie. 41-latek miał do odsiedzenia 50 dni zastępczej kary pozbawienia wolności nałożonej w zamian za niezapłaconą karę grzywny w wysokości 16 tys. zł.

Jak się okazało, Czech został skazany za przemyt papierosów z Ukrainy. Mężczyzna wraz z kolegą podszywali się pod przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i podawali za dyplomatów, starając się w ten sposób uniknąć kontroli granicznej i celnej.

Zatrzymany 41-latek skorzystał z możliwości bezzwłocznego uregulowania zaległej kary grzywny i po zapłaceniu wymaganej kwoty został zwolniony.

Sonda
Czy kupiłeś kiedyś papierosy pochodzące z przemytu?
Pościg pod Bydgoszczą. Pijany 21-latek uzbierał aż 41 punktów karnych