Ukradł rower księdzu Mateuszowi. Kilka dni później wpadł w ręce policji

i

Autor: materiały policji

Ukradł rower księdzu Mateuszowi. Kilka dni później dosięgła go sprawiedliwość

2021-10-06 12:52

Policjanci odzyskali rower skradziony kilka dni wcześniej księdzu Mateuszowi z Lubina. Złodziej schował rower w żywopłocie, nie zdążył już jednak po niego wrócić, gdyż został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnej celi. Podejrzanemu o kradzież 29-latkowi grozi nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z lubińskiej komendy zostali powiadomieni o rowerze porzuconym przy skwerze Walerka w Lubinie. Rower schowany był w żywopłocie, a w pobliżu nie było żadnych osób, mogących wyjaśnić skąd się tam wziął. Podejrzewając, że może być kradziony funkcjonariusze zaczęli poszukiwać jego właściciela i ewentualnego sprawcy kradzieży.

Ich podejrzenia szybko się potwierdziły. Okazało się, że rower został skradziony kilka dni wcześniej z domu zakonnego w jednej z parafii w Lubinie. Łupem złodzieja padły wówczas dwa rowery – ten odnaleziony przez policjantów należał do księdza Mateusza.

Rower wart 2 tys. zł wrócił do księdza. Policjanci tymczasem wrócili do poszukiwania sprawcy kradzieży i zatrzymali go już następnego dnia. Złodziejem okazał się 29-letni mężczyzna, który trafił do policyjnej celi. Za kradzież 29-latkowi może grozić nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Przywłaszczone BMW odnalezione w kawałkach
Sonda
Padłeś kiedyś ofiarą napaści lub kradzieży?