Ukradli paliwo i potrącili policjanta! Obława we Wrocławiu

i

Autor: Policja, zdj. ilustracyjne Ukradli paliwo i potrącili policjanta! Obława we Wrocławiu

Ukradli paliwo i potrącili policjanta! Obława we Wrocławiu

2022-01-17 22:20

Trwa obława na mężczyzn podejrzanych o kradzież paliwa na stacji benzynowej we Wrocławiu. Podczas próby zatrzymania potrącili policjanta. Uciekli, porzucając samochód – podała policja. Wszystko wydarzyło się w poniedziałkowy wieczór. Sprawcy kradzieży są na wolności. Potrącili policjanta, a potem porzucili samochód. Gdzie są teraz?!

Sceny jak z filmu akcji albo gry komputerowej we Wrocławiu. Niestety, te zdarzenia są prawdziwe i mogły zakończyć się tragicznie. Trwa obława na sprawców kradzieży, którzy uciekając, potrącili policjanta! Są na wolności. Gdzie się ukrywają? Policja depcze im po piętach. Wieczorem we Wrocławiu na osiedlu Grabiszynek doszło do interwencji policjantów, podczas której potrącony przez samochód został jeden z funkcjonariuszy. Odniósł obrażenia, które nie zagrażają jego życiu.

Policja podaje, że interwencja wiązała się z podejrzeniem, że poruszający się autem osobowym mężczyźni dokonali kradzieży paliwa na stacji benzynowej w tym rejonie miasta. To był jednak dopiero początek, bo później zrobiło się naprawdę niebezpiecznie.

Zobacz też: Karambol na S1. Nie żyje kierowca osobówki. Tragiczny wypadek w Żywcu

Super Raport 17.01 (Goście: Krzysztof Gawkowski - Nowa Lewica oraz dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW) Sedno Sprawy: Piotr Müller

Policjant próbował otworzyć drzwi zatrzymanego pojazdu, a w tym czasie kierowca, cofając, potrącił innego funkcjonariusza. Mężczyźni z auta porzucili pojazd i zbiegli. Trwa obława – potwierdza w rozmowie z PAP Kamil Rynkiewicz z wrocławskiej policji.

Mundurowi podają, że w aucie były prawdopodobnie trzy osoby. Udało im się uciec, ale policjanci ruszyli ich śladem. W mieście trwa obława.

Sonda
Jak oceniasz pracę polskiej policji?