Ukryci w tirze Afgańczycy dotarli do Wrocławia

i

Autor: Straż Graniczna

Ukryci w tirze Afgańczycy dotarli do Wrocławia. Najmłodszy z nich miał 15 lat

2020-12-08 9:19

6 nielegalnych imigrantów z Afganistanu zostało zatrzymanych na wrocławskich Bielanach. Młodzi mężczyźni w wieku od 15 do 26 lat ukryli się w naczepie tira jadącego z Bułgarii. Wszystko wskazuje na to, że próbowali dostać się do Niemiec. Teraz czeka ich deportacja.

W piątek (4 grudnia) funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali na wrocławskich Bielanach 6 obywateli Afganistanu. Młodzi mężczyźni przyjechali do Polski w naczepie tira, przewożącego sanitariaty. O nielegalnych pasażerach powiadomił służby bułgarski kierowca ciężarówki, w której ukryli się Afgańczycy.

Jak udało się ustalić, 6 obywateli Afganistanu w wieku od 15 do 26 lat w nielegalną podróż wyruszyło z Rumunii. W Rumunii złożyli już wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej i posiadali w związku z tym rumuńskie dokumenty umożliwiające im legalny pobyt w tym kraju. Ich celem były jednak Niemcy. Jako środek transport wybrali ciężarówkę jadącą z Bułgarii poprzez Rumunię, Węgry, Słowację i Czechy. Dotarli jednak tylko do Wrocławia, gdzie zostali zatrzymani przez Straż Graniczną.

Trzech pełnoletnich cudzoziemców usłyszało już zarzut nielegalnego przekroczenia granicy. Wszyscy trzej przyznali się do winy i dobrowolnie poddali się karze jednego roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata. Decyzją sądu, do czasu deportacji do Rumunii, wszyscy Afgańczycy przebywać będą w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

Ukryci w tirze Afgańczycy dotarli do Wrocławia

i

Autor: Straż Graniczna
Wyprzedzał radiowóz na wzniesieniu