Ukrywał się przez 20 lat. Rozpoznał go policjant na urlopie

2021-07-28 12:54

Wypoczywający na urlopie policjant z Dzierżoniowa pomógł zatrzymać mężczyznę od 20 lat ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości. 42-latek poszukiwany był przez sąd w celu odbycia kary pozbawienia wolności za rozbój, a także przez prokuraturę podejrzewającą go o spowodowanie śmiertelnego wypadku.

We wtorek (27 lipca) wypoczywający na urlopie dzierżoniowski policjant zauważył i rozpoznał mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Funkcjonariusz natychmiast zawiadomił policjantów z wydziału kryminalnego, którzy zatrzymali podejrzanego. Okazało się, że 42-latek przez 20 lat ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsca swojego pobytu.

- 42-latek był bardzo zaskoczony w momencie zatrzymania przez policjantów pionu operacyjnego – informuje podkom. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Zatrzymany mężczyzna poszukiwany był przez sąd w celu odbycia kary 2 lat pozbawienia wolności za rozbój. Pobyt w więzieniu może mu się jednak wydłużyć, gdyż prokuratura podejrzewa go o spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

Wparował do Żabki z bronią w ręku