Ulewne deszcze na Dolnym Śląsku. Ostrzeżenie pogodowe IMGW!

2021-08-05 8:03

IMGW ostrzega przed intensywnymi opadami deszczu we wschodnich powiatach województwa dolnośląskiego. Opady spodziewane są w czwartek oraz w nocy z czwartku na piątek. W zagrożonych powiatach obowiązuje ostrzeżenie pogodowe I stopnia.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pogodowe I stopnia dla wschodnich powiatów województwa dolnośląskiego dotyczące intensywnych opadów deszczu. Synoptycy przewidują, że miejscami może spaść od 25 mm do 35 mm deszczu.

- Jeżeli 25-30 mm deszczu spadnie łącznie w czasie kilku godzin, nawet w obszarze zurbanizowanym nie powinno stanowić zagrożenia - wyjaśnia synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Małgorzata Tomczuk. - Natomiast, jeżeli będą to opady intensywne i zarazem krótkotrwałe, a w czasie burz mamy z takimi opadami do czynienia, to wówczas w miastach może być to niebezpieczne zjawisko. W górach może doprowadzić do wezbrania potoków.

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje od godz. 3 w czwartek (5 sierpnia) do godz. 3 nad ranem w piątek (6 sierpnia) w powiatach: oławskim, strzelińskim, ząbkowickim i kłodzkim. Ostrzeżenie pogodowe I stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki