„Vabank” w centrum Wrocławia. Szybem wentylacyjnym chcieli włamać się do jubilera

i

Autor: Policja Wrocław/pixabay

„Vabank” w centrum Wrocławia. Szybem wentylacyjnym chcieli włamać się do jubilera

2022-03-03 11:39

Sceny niczym z komedii kryminalnej „Vabank” Juliusza Machulskiego rozegrały się w centrum Wrocławia. Dwaj włamywacze chcieli się dostać do sklepu jubilerskiego poprzez szyb wentylacyjny. Wpadli na gorącym uczynku.

Przygody Kwinty, Duńczyka i innych bohaterów komedii kryminalnej „Vabank” Juliusza Machulskiego zna chyba każdy miłośnik kina. Prawdopodobnie byli wśród nich dwaj mężczyźni, którzy postanowili wykorzystać patent z filmu w swojej przestępczej działalności. Wpadli bowiem na pomysł, że włamią się do sklepy jubilerskiego w centrum Wrocławia poprzez szyb wentylacyjny.

- Sprawcy wpadli na gorącym uczynku podczas włamania do jubilera. Mężczyźni próbowali dostać się do pomieszczeń zakładu wiercąc otwór w szybie wentylacyjnym. Po zatrzymaniu 49 i 54 – latek trafili do policyjnego aresztu - wyjaśnia nadkom. Kamil Rynkiewicz z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Na tym nie koniec. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą funkcjonariusze, mężczyźni mają na swoim koncie dodatkowo włamanie do punktu skupu złota oraz kantoru wymiany walut.

„Vabank” w centrum Wrocławia. Szybem wentylacyjnym chcieli się dostać do jubilera

Włamywacze byli doskonale przygotowani do dokonywania przestępstw. Mieli mnóstwo sprzętu, a wśród nich diamentowe otwornice, kilkadziesiąt sztuk profesjonalnych elektronarzędzi w postaci wiertnic, wiertarek i szlifierek akumulatorowych oraz podnośników hydraulicznych. Policjanci zabezpieczyli też telefony komórkowe, karty sim oraz sprzęt elektroniczny o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Wobec podejrzanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 2 miesięcy. Za kradzieże z włamaniami grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy widząc złodzieja, zareagowałbyś i próbował go zatrzymać?