Vegeterian Calendar 2020. Nagie aktorki i modelki promują wegetarianizm! [ZDJĘCIA]

2019-11-28 13:19
Vegeterian Calendar 2020
Autor: Roland Okoń - materiały prasowe

Aktorki, modelki, a nawet poetka wzięły udział w rozbieranej sesji do kalendarza Vegeterian Calendar 2020. Autorem zdjęć jest wrocławski fotograf Roland Okoń, a wydawnictwo ma na celu propagowanie wegetarianizmu i weganizmu jako sposobu na życie.

Najnowsza edycja wyjątkowego kalendarza Vegetarian Calendar 2020 jest już gotowa. Kalendarz od 5 lat tworzy wrocławski fotograf Roland Okoń, który wykorzystuje swoją pasję fotografowania do popularyzacji wiedzy o zdrowiu, a także do propagowania wegetarianizmu i weganizmu jako sposobu na życie. Jak podkreśla twórca, artystyczne fotografie są przykładem na to, że wegetarianki i weganki to nie tylko szalone ekolożki w lnianych spodniach, ale mądre, utalentowane i atrakcyjne kobiety, świadome zagrożeń jakie niosą codzienne wybory żywieniowe i zdrowotne.

- Atakowanie bestialstwem spowszedniało, nastąpił przesyt i ludzie poszukują subtelniejszych form przekazu wyrażających różne idee czy zjawiska - mówi Basia Chodorowicz, jedna z uczestniczek projektu. - Myślę, że kalendarz jest przykładem na to, że w wysublimowany sposób można pokazać wartości jakimi jest szacunek dla życia. Każdego życia. 

Dla Okonia pokazanie czystego piękna, często w otoczeniu natury, to afirmacja pozytywnych stron wegetarianizmu.

- Te zdjęcia są dziełem sztuki, a kiedy sztuka jest połączona z ideą, nabiera jeszcze większego znaczenia - mówi aktorka Paulina Mikuśniewicz.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z KALENDARZA "VEGETERIAN CALENDAR 2020":

W poprzednich edycjach kalendarza do rozbieranych sesji udało się namówić m.in. Paulinę Holtz, Agatę Buzek, Monikę Dryl, Annę Moskal, Betty Q czy Aleksandrę Porowską. W tym roku swoje ciało subtelnie pokazały:

  • Dominika Skoczylas – aktorka
  • Paulina Mikuśkiewicz – aktorka
  • Basia Chodorowicz – aktorka
  • Ilona Witkowska – poetka
  • Sara Skrajna – aktorka i performerka
  • Atma Stech – fotografka
  • Maike Bartussek – studentka
  • Joanna Gurses – modelka
  • Kata Świerkowska – modelka

Dominika Skoczylas przyznaje, że do udziału w projekcie skłonił ją artystyczny wymiar przedsięwzięcia oraz nienachalny, choć wymowny przekaz.

- Sama jestem wegetarianką praktycznie od urodzenia. Myślę, że nie jedząc mięsa moglibyśmy uczynić świat lepszym miejscem - mówi Dominika Skoczylas.

Polska premiera kalendarza odbędzie się 11 grudnia we Wrocławiu. Wernisaż we wrocławskim Imparcie (ul. Mazowiecka 17) rozpocznie się o godz. 20.30. Wystawa będzie czynna do 31 grudnia.

Kalendarz Vegeterian Calendar 2020 będzie można kupić podczas wernisażu we Wrocławiu. Można go też zamówić na stronie internetowej www.vegetariancalendar.com. Część dochodu ze sprzedaży wydawnictwa będzie przeznaczona na działalność charytatywną.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE