Ulicami Wrocławia przejedzie ponad 70 motocyklistów w garniturach

i

Autor: The Distinguished Gentleman's Ride Ulicami Wrocławia przejedzie ponad 70 motocyklistów w garniturach

W garniturach na wielkich maszynach przeciwko rakowi

2016-09-25 11:30

Na wrocławskich ulicach pojawili się dziś uczestnicy słynnego na całym świecie The Distinguished Gentleman's Ride.

The Distinguished Gentleman's Ride to impreza motoryzacyjna, która odbywa się w jednym terminie na całym świecie, w ponad 410 miastach. W tym roku w Polsce będzie miała miejsce w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i właśnie we Wrocławiu.

Pierwsza edycja we Wrocławiu odbyła się we 2014 roku z inicjatywy Grzegorza Korczaka. Tegoroczna edycja po raz trzeci zagości we Wrocławiu.

To prawdziwe święto dla miłośników klasycznych motocykli, cafe racerów, bobberów, scamblerów itp. Samo wydarzenie to zorganizowany rajd motocyklowy, a raczej przejazd ulicami miasta.

Na motocyklu przeciwko nowotworom

Uczestnicy przejazdu wspierają akcję charytatywną, która zbiera fundusze na walkę z rakiem prostaty i promocję zdrowia mężczyzn.Osoba rejestrująca się na stronie DGR może dobrowolnie wpłacić honorarium na walkę z rakiem. Dodatkową ideą całego eventu, jest to by był on dżentelmeński. Uczestnicy ubierają się elegancko, w garnitury,koszule, muchy, krawaty, co przy okazji ma na celu łamanie stereotypów dotyczących motocyklistów.

Eleganncy motocykliści wystartują spod Kościoła Garnizonowego o godz. 11.00. Zakończenie rajdu zaplanowano w Warsztacie Food & Garden przy ul. Niedźwiedziej po południu.

Zaczęło się na Antypodach

Projekt wystartował w 2012 roku w Sydney w Australii. Organizatorzy doszli do wniosku, że często negatywny wizerunek motocyklistów wymaga zmiany i może stać się również wyzwaniem dla realizacji szczytnego celu jakim jest walka z rakiem.

W 2013 roku ponad 11.000 uczestników DGR, w 145 miastach na całym świecie uzbierało ponad 277000 dolarów. W 2014 roku już ponad 20 tysięcy uczestników w 257 miastach uzbierało ponad 1.5 mln. W 2015 roku w 37 tysięcy uczestników w 410 miastach w 79 krajach uzbierało ponad 2.3 mln dolarów na badania nad rakiem prostaty. Dziś ulicami Wrocławia przejedzie ponad 70 motocyklistów.

Czytaj także: Złoty pociąg. 150 tysięcy złotych potrzeba na drugi etap poszukiwań [WIDEO]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE