Droga S3 Lubin Polkowice

i

Autor: M. Soroko/GDDKiA Wrocław

W końcu! Kierowcy pojadą nowym odcinkiem drogi ekspresowej S3

2021-10-28 10:35

Do końca bieżącego tygodnia kierowcom udostępniony zostanie kolejny, 6-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Południe. To pierwszy etap oddawania do ruchu całości odcinka S3 od węzła Lubin Północ do węzła Polkowice Północ o łącznej długości ok.14 km.

W środę, 27 października, wykonawca rozpoczął prace związane ze zmianą tymczasowej organizacji ruchu między węzłami Lubin Północ i Polkowice Południe. Do tej pory kierowcy mieli do dyspozycji jedną jezdnię w obu kierunkach, a do końca tygodnia udostępnione zostaną obie jezdnie. Każda z nich będzie miała po trzy pasy ruchu oraz pas awaryjny. Na odcinku międzywęzłowym będzie można poruszać się z prędkością do 100 km/h.

Pierwszy hybrydowy pociąg Kolei Dolnośląskich

Zmiany również na węzłach

Węzeł Lubin Północ zostanie otwarty w całości, a więc przejezdne będą wszystkie kieruniki, zarówno zamknięta do tej pory relacja w kierunku Zielonej Góry, jak i zjazd do miejscowości Szklary i Biedrzychowa. Na węźle Polkowice Południe będą obsługiwane wszystkie relacje za wyjątkiem tej w kierunku Zielonej Góry, która będzie skierowana na „starą” drogę krajową nr 3 przez Polkowice.

W kolejnym etapie, do 15 listopada, zostanie oddany do ruchu pozostały odcinek S3 od węzła Polkowice Południe do węzła Polkowice Północ o długości ok. 8 km.

Sonda
Czy podróżowanie A4 jest bezpieczne?