W Lubinie zostanie wybudowany nowy stadion. Kiedy będzie gotowy? [WIZUALIZACJE]

2021-07-14 10:10

Nowy stadion lekkoatletyczny i hala lodowa powstaną w najbliższych latach w Lubinie. Stadion, który pozwoli na organizację Mistrzostw Polski i zawodów międzynarodowych ma być oddany do użytku do końca 2023 roku. Hala z lodowiskiem ma z kolei zostać wybudowana do 2025 roku.

Lubin w najbliższych latach wzbogaci się o dwa nowe obiekty sportowe – stadion lekkoatletyczny i halę lodową. Stadion składać się będzie z 8 torów, rzutni do pchnięcia kulą, rzutów oszczepem, dyskiem i młotem, a także skoczni do skoku w dal i trójskoku, skoku o tyczce, skoku wzwyż oraz rowu z wodą do biegu z przeszkodami. Ponadto w budynku przy stadionie znajdzie się hala sportowa wyposażona w rozgrzewkową bieżnię wraz ze skocznią do skoku w dal i trójskoku oraz trybuną. Na nowym obiekcie będą mogły być organizowane Mistrzostwa Polski oraz zawody międzynarodowe. Stadion ma zostać wybudowany i oddany do użytku do końca 2023 roku.

- Budowa nowoczesnej bazy sportowej - stadionu lekkoatletycznego i hali lodowej - to myślenie o pokoleniach sportowców, którzy w specjalnie przygotowanych dla nich obiektach będą rozwijać swoje sportowe talenty i reprezentować w przyszłości nasz region w zawodach najwyższej rangi. Chcemy im dać możliwość trenowania w jak najlepszych warunkach - mówi marszałek województwa Cezary Przybylski

Do 2025 roku w Lubinie ma powstać też nowoczesna hala lodowa, która umożliwi profesjonalne szkolenie łyżwiarzy. Wymiary lodowiska będą zgodne z wymaganiami do gry w hokeja na lodzie, jazdy figurowej oraz short-tracku. Z hali będą mogli korzystać zarówno sportowcy, jak i łyżwiarze-amatorzy.

- Gdy skończymy te projekty, nikt w tej części Polski nie będzie dysponował tak szeroką ofertą rekreacji czy też sportu jak Lubin - podkreśla Robert Raczyński, prezydent Lubina.

Gran Turismo Polonia we Wrocławiu.