W niedzielę Śląsk Wrocław zagra z Arką Gdynia. Kto wybiegnie w pierwszym składzie?

2020-06-05 14:42 MT
Śląsk Wrocław
Autor: Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl Śląsk Wrocław przygotowuje się do sezonu

Śląsk Wrocław jedzie do Gdyni, gdzie w niedzielę zagra z tamtejszą Arką. Wojskowi, w pierwszym meczu po przerwie związanej z epidemią koronawirusa, tylko zremisowali - i to bardzo szczęśliwie - z przeciętnym Rakowem. Arka to jednak zespół, który broni się przed spadkiem. Śląsk ma więc apetyt na trzy punkty.

Śląsk Wrocław jest trzeci, a Arka Gdynia druga... od końca. Wojskowi mają 43 punkty, a zespół znad morza - raptem 25. Na papierze więc wrocławianie są zdecydowanymi faworytami niedzielnego spotkania. Ale to Ekstraklasa, w której wszystko się zdarzyć może. Dlatego też w zespole panuje pełna mobilizacja. Zwłaszcza, że trzy punkty zdobyte w Gdyni sprawią, że tylko niewyobrażalny kataklizm sprawi, że wrocławski klub nie znajdzie się w górnej ósemce.

3 punkty przybliżą też Śląsk do europejskich pucharów. Jest więc o co wylewać pot na boisku Arki.

Kogo desygnuje do gry trener Vitezslav Lavicka? Znając czeskiego szkoleniowca nie ma się co spodziewać rewolucji w porównaniu z meczem z Rakowem.

I tak, na bramce na pewno wystąpi Putnocky. Prawa obrona to Cotugno, parę stoperów stworzą Puerto i Tamas, a na lewej flance zobaczymy Stigleca.

Zmian można spodziewać się w środku pola. Miejsce bezbarwnego Markovica zajmie Pich. Możliwe, że na ławce usiądzie też Zivulić, a w jego miejsce trener pośle Łabojkę. Pewny plac ma Mączyński i Chrapek. No i Płacheta na lewym skrzydle. W klubie jednak zauważają, że coraz lepiej na treningach radzi sobie inny młodzieżowiec: Bergier. Wśród najmłodszych piłkarzy Śląska to już numer dwa, a niewykluczone, że w końcu wygryzie Płachetę.

Atak to Exposito. Hiszpan zagra na pewno, choćby dlatego, że kontuzjowany jest Racievic. Niewykluczone zresztą, że Czarnogórca nie zobaczymy już w Śląsku. Klub raczej nie będzie chciał przedłużać jego wypożyczenia, które kończy się wraz z czerwcem. Jeśli napastnik szybko nie wyzdrowieje, to już w Śląsku nie zagra.

Mecz Arka Gdynia - Śląsk Wrocław odbędzie się w niedzielę (7 czerwca) o godz. 15.00

Super Sport 4 VI

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj