Główna część sceny stanie tam, gdzie zawsze, obok kamieniczek Jaś i Małgosia, ale do fontanny poprowadzi z niej najdłuższy wybieg w Polsce. Będzie miał 55 metrów długości.
- Dzięki temu wykonawcy będą mieli bliski kontakt również z widzami bawiącymi się nieco dalej od sceny głównej – przekonuje Dariusz Kaczanowski, kierownik ds. koordynacji projektów z firmy ARAD, która zajmuje się budową konstrukcji scenicznej.
Fontanna jest teraz nieczynna. W sylwestra stanie się elementem scenografii. Zostaną w niej umieszczone stroboskopy, reflektory, lasery i dymiarki.
Twórcom sylwestrowego spektaklu zależało właśnie na takiej scenie, gdyż w tym roku duży akcent postawiono na efektowne występy taneczne i akrobatyczne.
>>> Święto Kina we Wrocławiu. W weekend bilety na seanse za 12 zł
Scena gotowa w tydzień
Budowa sceny rozpocznie się jutro, czyli w piątek 14 grudnia. Przez tydzień będzie w nią zaangażowanych ponad 20 osób. Będzie szeroka na 35 metrów i wysoka na 15 metrów. Rekordowy będzie wybieg łączący scenę główną z podestem tanecznym wokół fontanny.
Projektanci przekonują, że całość będzie niezwykle efektowna.
Polecany artykuł:
- Do konstrukcji całej sceny wykorzystamy 70 ton sprzętu – wyjaśnia Dariusz Kaczanowski.
Całość przywiezie na wrocławski rynek sześć tirów.
Teren budowy zostanie otoczony wygrodzeniem z paneli zabezpieczających. Organizatorzy imprezy tłumaczą, że to bardzo istotne, zwłaszcza w momencie podniesienia jednego z segmentów dachu tymczasowego (o rozpiętości 31 x 5,14 metrów), ważącego 5,5 tony.
Wrocławska scena sylwestrowa w liczbach
- 7 dni będą trwały prace przy budowaniu konstrukcji
- 22 osoby będą pracowały przy montażu sceny
- 15 x 15 x 34 m – to wymiary sceny głównej wraz z podestami dla orkiestry i chóru
- 25 m – to długość wybiegu łączącego scenę główną z podestem tanecznym wokół fontanny
- 30 x 13 m – to wymiary podestu wokół fontanny
- 11 m – na takiej wysokości będzie znajdowała się konstrukcja stanowiska dla obsługi: reżysera, akustyka, operatora świateł i innych osób zawiadujących show
- 70 ton – tyle sprzętu zostanie zużyte do konstrukcji sceny
- 6 – liczba tirów, które przywiozą sprzęt do budowy sceny.
- 90 ton – taką nośność będzie miał dźwig, który zostanie użyty do umiejscowienia dachu nad sceną główną