W szpitalach na Dolnym Śląsku leżą tylko tylko osoby nieszczepione

i

Autor: Shutterstock W szpitalach na Dolnym Śląsku leżą tylko tylko osoby nieszczepione

W szpitalach na Dolnym Śląsku leżą tylko osoby nieszczepione

2021-09-16 14:32

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu w czwartek przebywało 41 osób zmagających się z COVID-19. Wszyscy chorzy nie byli wcześniej szczepieni. Podobna sytuacja jest w szpitalu w Bolesławcu. „Wyraźnie widać, że ciężki przebieg COVID-19 dotyczy pacjentów, którzy nie zdecydowali się na szczepienie” - podkreśla rzeczniczka wrocławskiego szpitala.

W czwartek (16 września) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 722 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło też 10 kolejnych osób, u których zdiagnozowano COVID-19. W województwie dolnośląskim odnotowano od wczoraj 64 nowe zakażenia. Z danych Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w dolnośląskich szpitalach przebywa obecnie 53 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego 12 znajduje się pod respiratorami. Żaden z hospitalizowanych pacjentów nie był szczepiony.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu - największym na Dolnym Śląsku szpitalu zakaźnym - w czwartek przebywało 41 osób zmagających się z COVID-19. Wszyscy chorzy nie byli wcześniej szczepieni.

- Osoby, które są leczone w naszym szpitalu nie były szczepione - powiedziała PAP rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Gromkowskiego we Wrocławiu, Urszula Małecka. - Wyraźnie widać, że ciężki przebieg COVID-19 dotyczy pacjentów, którzy nie zdecydowali się na szczepienie.

Podobna sytuacja występuje w Zespole Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu, gdzie w czwartek hospitalizowanych było 12 pacjentów zakażonych koronawirusem, z czego jeden leżał pod respiratorem. Dyrektor szpitala Kamil Barczyk potwierdził, że żaden z 12 pacjentów nie był wcześniej szczepiony.

SPRAWDŹ, GDZIE MOŻNA SIĘ ZASZCZEPIĆ: SZCZEPCIObus we Wrocławiu. Gdzie pojawi się w tym tygodniu?

W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami preparatów od firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkową szczepionką Johnson & Johnson, jest w Polsce 19 mln 167 tys. osób. Na Dolnym Śląsku najwięcej osób zaszczepiło się we Wrocławiu, gdzie w pełni zaszczepionych jest już ponad 64 proc. mieszkańców (ponad 400 tys. osób).

Sonda
Zaszczepiłeś się już przeciwko COVID-19?
Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa