Szpital tymczasowy w Wałbrzychu. Zobacz zdjęcia ze szpitala dla chorych na COVID-19!

i

Autor: Se Szpital tymczasowy w Wałbrzychu. Zobacz zdjęcia ze szpitala dla chorych na COVID-19!

Wałbrzych ma szpital tymczasowy. Zobacz WNĘTRZE szpitala dla chorych na COVID-19! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-11-27 14:46

Szpital tymczasowy w Wałbrzychu. Placówka zarządzana przez szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu ruszy już w poniedziałek 30 listopada. Tymczasem w piątek odbyła się konferencja prasowa, podczas której sprawdziliśmy wnętrze nowego szpitala tymczasowego! Zobacz, gdzie będą leczyć chorych na COVID-19.

Szpital tymczasowy w Wałbrzychu. Tymczasowy oddział dla pacjentów chorych na COVID-19 zarządzany przez szpital im. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu, zostanie - według informacji przekazanych przez KGHM - uruchomiony w poniedziałek, 30 listopada.

Zobacz, jak będzie wyglądał szpital tymczasowy w Wałbrzychu! [ZDJĘCIA]

Tymczasowy oddział covidowy w Wałbrzychu powstał w kompleksie budynków przy ul. Batorego. Na potrzeby szpitala tymczasowego zaadaptowano ostatnie piętro budynku po byłym oddziale pediatrycznym. Prace adaptacyjne trwały tu przez ostatnie dwa tygodnie. Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła sprzęt medyczny.

zobacz relację z konferencji prasowej! [WIDEO]

Nowy szpital tymczasowy w Wałbrzychu.

Dzięki współpracy KGHM Polskiej Miedzi z Ministerstwem Aktywów Państwowych, wojewody dolnośląskiego, miasta Wałbrzych i Agencji Rezerw Materiałowych, przygotowano kilkadziesiąt dodatkowych łóżek dla pacjentów. Dodatkowe 232 miejsca, poza Wałbrzychem, mają powstać w Lubinie i Legnicy.

Koronawirus w Polsce zbiera śmiertelne żniwo