Pijana opiekunka zabrała niemowlaka do parku

i

Autor: pixabay.com

Wałbrzych: Pijana matka szła z wózkiem środkiem ulicy. Ledwo trzymała się na nogach!

2021-06-22 9:34

Ponad 3,5 promila alkoholu miała w organizmie 29-letnia kobieta, która wybrała się na spacer ze swoim półtorarocznym dzieckiem. Kompletnie pijana 29-latka szła z wózkiem środkiem ulicy, nie zwracając uwagi na płacz dziecka. Na szczęście w porę została zatrzymana przez policję. Grozi jej teraz nawet do 5 lat więzienia.

Było już po godz. 22, gdy policjanci z I Komisariatu Policji w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o dziwnie zachowującej się kobiecie, która prowadziła wózek dziecięcy całą szerokością jezdni. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy, którzy na jednej z ulic zauważyli kobietę z wózkiem, poruszająca się chwiejnym krokiem środkiem jezdni. Z wózka wyraźnie słychać było płacz dziecka.

- Okazało się, że 29-letnia mieszkanka Wałbrzycha jest kompletnie pijana. Badanie wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jej organizmie – informuje asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. - Na szczęście półtorarocznemu dziecku nic się nie stało. Kobieta została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie, a dziecko decyzją sądu umieszczono w placówce opiekuńczo-wychowawczej.

O dalszym losie 29-latki zdecyduje sąd. Za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Groza pod Warszawą. BMW wypadło z drogi i dachowało