Zajechał innemu kierowcy drogę i zaatakował go kijem golfowym

i

Autor: materiały policji

Zajechał innemu kierowcy drogę i zaatakował go kijem golfowym! 32-latek zatrzymany [WIDEO]

2021-04-16 22:38

Nawet 5 lat więzienia grozi 32-letniemu mężczyźnie, który zajechał drogę innemu kierowcy, a następnie kijem golfowym rozbił w jego samochodzie szybę. Całe zdarzenia zostało nagrane przez świadka tego bulwersującego zdarzenia, a sprawca kilka dni później został zatrzymany przez policję i doprowadzony do prokuratury.

Do bulwersującego przykładu agresji drogowej doszło w piątek (9 kwietnia) przed południem na ulicy Wysockiego w Wałbrzychu. Kierowca czerwonego renault, wyprzedzając na trzeciego, dogonił niebieskie audi i zajeżdżając mu drogę zmusił jego kierowcę do zatrzymania. Następnie wściekły wysiadł z samochodu i grożąc kierowcy audi rozbił mu szybę kijem do golfa. Całe zdarzenie nagrał przypadkowy świadek zdarzenia. Kierowca audi – 28-letni mieszkaniec Wałbrzycha – zgłosił się na policję.

- Policjanci zabezpieczyli nagranie z wideorejestratora i przyjęli zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstw oraz szeregu wykroczeń w ruchu drogowym – informuje podkom. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. -Podejrzany przez kilka dni ukrywał się przed organami ścigania, jednak ostatecznie we wtorek wieczorem został zatrzymany przez funkcjonariuszy pierwszego komisariatu i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu, gdzie usłyszał zarzuty.

Zatrzymany 32-latek odpowie przed sądem za rozbicie szyby w samochodzie, kierowanie gróźb karalnych oraz popełnienie szeregu wykroczeń w ruchu drogowym. Grozi mu nawet 5 lat więzienia i utrata prawa jazdy. Mężczyzna przyznał się do winy i został objęty dozorem policyjnym. Został nałożony też na niego zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym.

Próbował ukraść auto na myjni. Właścicielka urządziła mu zimny prysznic