Próbował ukraść auto na myjni

i

Autor: materiały policji

Próbował ukraść auto na myjni. Właścicielka urządziła mu zimny prysznic! [WIDEO]

2021-04-15 15:01

Kobieta, która wybrała się na samoobsługową myjnię w Bolkowie na Dolnym Śląsku, o mało nie straciła swojego samochodu. W czasie, gdy myła auto, za kierownicę pojazdu próbował wsiąść młody mężczyzna i szybko odjechać. Na szczęście właścicielka samochodu zareagowała błyskawicznie, oblewając złodzieja lodowatym strumieniem. To skutecznie wystraszyło mężczyznę, który wkrótce – wspólnie ze wspólnikiem - został zatrzymany przez policję. Kobieta tymczasem, po przegonieniu złodzieja, spokojnie dokończyła mycie samochodu.

Do zuchwałej próby kradzieży doszło w niedzielę (11 kwietnia) na myjni w Bolkowie na Dolnym Śląsku. Właścicielka osobowego audi przyjechała po godz. 21 na myjnię samoobsługową, by wyczyścić swój samochód. Gdy myła auto, do pojazdu podszedł młody mężczyzna w koszulce z napisem „POLICJA”, otworzył drzwi od strony kierowcy i próbował wsiąść do środka, by jak najszybciej nim odjechać. Na szczęście czujna właścicielka zareagowała błyskawicznie, nakierowując na złodzieja lodowaty strumień z pistoletu z wodą. Zimny prysznic skutecznie ostudził zapał mężczyzny, który porzucił pomysł kradzieży audi. Mężczyzna czym prędzej oddalił się do zaparkowanego w pobliżu volkswagena, gdzie czekał na niego wspólnik i razem odjechali w kierunku Jawora.

Próbował ukraść auto na myjni. Właścicielka urządziła mu zimny prysznic

Właścicielka audi tymczasem spokojnie dokończyła mycie swojego samochodu i powiadomiła o próbie kradzieży policję.

- Policyjny patrol, na terenie jednej ze stacji paliw w Jaworze, napotkał pojazd, którym poruszali się sprawcy – informuje asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze. - Podczas podjętych czynności, w volkswagenie mundurowi znaleźli mokrą koszulkę z napisem „POLICJA”, natomiast w trakcie przeszukania właściciela t-shirtu, znaleźli - ukryte w bieliźnie mężczyzny - narkotyki.

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu jaworskiego w wieku 29 i 31 lat. Obaj spędzili noc w policyjnym areszcie, a następnego dnia usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży samochodu. 29-latek odpowie ponadto za posiadanie środków odurzających i noszenie ubioru z napisem „POLICJA”, co w myśl obowiązujących przepisów jest nielegalne.

O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn zdecyduje sąd. Do tego czasu obaj zostali objęci policyjnym dozorem.