Walentynki we Wrocławiu. Zakochane pary będą miały nowy „mostek miłości”?

2020-02-14 15:05 mar
Most Tumski
Autor: tokart/cc0/pixabay

Most Tumski we Wrocławiu od lat był miejscem, gdzie zakochani wieszali kłódki na znak swojej miłości. Po remoncie mostu kłódki zniknęły z niego bezpowrotnie. Teraz zakochani będą musieli znaleźć sobie nowe miejsce, w którym mogliby wyrażać symboliczne dowody swojego uczucia. Mają im w tym pomóc mieszkańcy Wrocławia.

Most Tumski we Wrocławiu przeszedł gruntowny remont. Oficjalnie zostanie otwarty po 17 lutego. Niestety, nie będzie można już na nim wieszać kłódek, które zostawiały tam zakochane pary. Władze Wrocławia chcą, aby ta tradycja była podtrzymana w nowym miejscu. Miejsce to mają wskazać mieszkańcy oraz zespoły artystów i naukowców.

- Do pierwszego etapu konkursu zapraszamy wszystkich wrocławian - mówi Tomasz Janoś, dyrektor Wrocławskiego Centrum Akademickiego. - Zachęcamy, aby za pośrednictwem formularza na stronie WCA, do 15 marca przedstawili swoje pomysły na nowe miejsce, w którym zakochani mogliby wyrażać symboliczne dowody swojego uczucia.

30 najciekawszych pomysłów przejdzie do kolejnego etapu.

- Chcemy, aby nad pomysłem popracowali specjaliści wielu różnych dziedzin: artyści, kulturoznawcy, architekci, fachowcy od komunikacji społecznej, nowych technologii, muzyki, psychologii oraz socjologii miasta. Liczymy na ich odwagę i kreatywność - dodaje Tomasz Janoś.

Projekty będą konsultowane m.in. z konserwatorem zabytków, plastykiem miejskim, urbanistą i osobami nadzorującymi przestrzeganie założeń parku kulturowego.

Rozstrzygnięcie konkursu zaplanowano na połowę czerwca. Najlepsze pomysły wskaże komisja konkursowa i przedstawi swoje rekomendacje prezydentowi Wrocławia, który podejmie ostateczną decyzję.

Dla zwycięzców przewidziana jest nagroda finansowa.