Ważny apel biskupa legnickiego! Wierni na kolanach mają modlić się o pokój

i

Autor: MNG/CC BY-SA 3.0/wikipedia Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Ważny apel biskupa legnickiego! Wierni na kolanach mają modlić się o pokój

2022-01-28 18:05

Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski zaapelował o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie. Zgodnie z wytycznymi hierarchy, podczas każdej mszy świętej, w modlitwie wiernych powinno zostać umieszczone wezwanie o pokój, a po zakończeniu Eucharystii wierni na kolanach powinni odśpiewać suplikację. - Niech modlitewne błaganie o pokój, poszanowanie ludzkiej godności oraz praw, gromadzi nas licznie w parafialnych wieczernikach diecezji legnickiej - napisał bp Andrzej Siemieniewski.

Ważny apel biskupa legnickiego! Wierni na kolanach mają modlić się o pokój

Sytuacja na granicy rosyjsko-ukraińskiej, gdzie Rosja zgromadziła około 100 tysięcy żołnierzy w dalszym ciągu jest bardzo napięta. Znany analityk polityki międzynarodowej Andrei Ostalski stwierdził, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem eskalacji konfliktu jest zorganizowanie przez rosyjskie służby specjalne puczu, który doprowadziłby do zmiany władz na Ukrainie. Wybuchowi wojny starają się zapobiec dyplomaci, ale też duchowni. Biskup legnicki Andrzej Siemieniewski zaapelował o modlitwę w intencji pokoju na każdej mszy świętej. Zgodnie ze wskazaniami hierarchy, wezwanie o pokój należy dodać do modlitwy wiernych, a dodatkowo po zakończeniu mszy należy na klęczkach odśpiewać suplikację. Jest to modlitwa błagalna, rozpoczynająca się od słów "Święty Boże, święty mocny". Najczęściej śpiewa się ją podczas klęsk żywiołowych lub w czasie innych nieszczęść. Poniżej treść komunikatu biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego.

PRZECZYTAJ: Zapadł wyrok w głośnej sprawie brutalnego pobicia pilota wojskowego

- Drodzy Bracia i Siostry! Z niepokojem i wielkim zatroskaniem docierają do nas informacje o sytuacji na Ukrainie. Powaga tych wydarzeń sprawia, iż nie możemy pozostać biernymi obserwatorami. Konieczna jest wzmożona modlitwa w intencji pokoju. Z historii naszej Ojczyzny wiemy jaką wielką rolę odegrała moc wiary i zanoszonej do Boga modlitwy. Niech modlitewne błaganie o pokój, poszanowanie ludzkiej godności oraz praw, gromadzi nas licznie w parafialnych wieczernikach diecezji legnickiej. Zachęcam, aby podczas każdej Eucharystii dodać w modlitwie wiernych wezwanie o pokój oraz w najbliższym czasie po zakończeniu każdej Mszy świętej odśpiewać suplikacje „Święty Boże, Święty Mocny” w postawie klęczącej - napisał biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

ZOBACZ: 34-letni Bartek z Lubina zginął podczas policyjnej interwencji. Jego rodzice zeznawali w szczecińskiej prokuraturze

Sonda
Czy niebawem wybuchnie wojna?
34-letni Bartek zginął podczas policyjnej interwencji. Jego rodzice stawili się w szczecińskiej prokuraturze