Wbiegła prosto pod auto, na głowie miała kaptur. Przerażające nagranie z kamerki

i

Autor: twitter.com/Stop_Cham Wbiegła prosto pod auto, na głowie miała kaptur. Przerażające nagranie z kamerki

O włos od tragedii

Wbiegła prosto pod auto, na głowie miała kaptur. Przerażające nagranie z kamerki

2023-11-20 10:20

Chwila nieuwagi mogła skończyć się niewyobrażalną tragedią. Piesza z kapturem na głowie nie rozejrzała się, by upewnić się czy nie nadjeżdża żaden pojazd i pewnym krokiem weszła na jezdnię... wprost pod nadjeżdżający samochód! Dramatyczną sytuację zarejestrowała kamera za przednią szybą auta.

Nagranie z niebezpiecznego zdarzenia, do którego miało dojść w sobotę, 18 listopada na jednej ulic Wrocławia, trafiło do sieci. Opublikował je na swoim profilu w serwisie X (dawnym Twitterze) "Stop Cham", który nagłaśnia wszelkie niebezpieczne i patologiczne zachowania na polskich drogach. Na krótkim, trwającym zaledwie 20 sekund filmie widzimy jak kobieta z kapturem na głowie wbiega na jezdnię w niedozwolonym miejscu, nie upewniając się wcześniej czy nadjeżdża jakikolwiek pojazd. Piesza wpada wprost pod koła samochodu, odbija się od maski i upada na jezdnię.

Chociaż cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie, piesza miała dużo szczęścia. Po upadku samodzielnie udało jej się wstać. "Piesza stwierdziła że nic się jej nie stało, przeprosiła i przeszła na zielonym" - czytamy na profilu "Stop Cham".

Takie nieostrożne i nieodpowiedzialne zachowanie pieszych może mieć katastrofalne skutki, gdyż kierowca, nawet gdy porusza się z niewielką prędkością, może nie mieć żadnych szans, by wyhamować w ułamku sekundy. Jest to również wykroczenie. Warto również pamiętać, że wtargnięcie na jezdnię pod nadjeżdżający pojazd jest również wykroczeniem zagrożonym mandatem do 200 złotych.

QUIZ. Jak dobrze znasz znaki drogowe?

Pytanie 1 z 14
Co oznacza ten znak?
Zakaz wjazdu pojazdów o nacisku osi większym niż ... ton
Piraci na drogach. To oni stwarzają śmiertelne niebezpieczeństwo