nóż, zabójstwo

i

Autor: Shutterstock

Koszmar w Stroniu Śląskim

Wbił kobiecie nóż w gardło i przebił płuco. 52-latka nie miała szans

2023-03-26 8:07

Koszmarną zbrodnią zakończyło się towarzyskie spotkanie 52-latki i 60-letniego mężczyzny, do którego doszło w Stroniu Śląskim pod Kłodzkiem. Podczas spożywania alkoholu mężczyzna zaatakował kobietę nożem. Cios okazał się śmiertelny.

Stronie Śląskie. 52-latka zginęła od ciosu nożem

Do dramatu doszło w minioną środę, 22 marca, w jednym z mieszkań w Stroniu Śląskim pod Kłodzkiem. Podczas spotkania towarzyskiego, a ściślej mówiąc alkoholowej libacji, doszło do kłótni między 52-letnią kobietą i 60-letnim mężczyzną. Niestety, skończyła się ona tragicznie, bowiem mężczyzna sięgnął po nóż.

Po straszliwym ciosie kobieta ostatkiem sił zdołała opuścić mieszkanie, ale zalana krwią upadła na korytarzu. - Podejrzany ugodził pokrzywdzoną nożem w okolice gardła powodując u niej ranę kłutą drążącą w kierunku obojczyka, przekłucie płuca skutkujące zgonem – powiedział prok. Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Prok. Orepuk dodał, że Janusz I. przyznał się częściowo do popełnia zarzucanego mu czynu. - Złożył wyjaśnienia, w których próbował umniejszyć swoja winę – powiedział prokurator.

Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec 60-latka trzymiesięczny areszt. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Wyłączyli prąd kalece