Gdzie w tym tygodniu pojawi się wrocławski SZCZEPCIObus?

i

Autor: MPK Wrocław

We wrocławskim SZCZEPCIObusie zaszczepiło się już ponad 8 tysięcy osób

2021-10-19 20:12

Już ponad 8 tysięcy osób zaszczepiło się we wrocławskim SZCZEPCIObusie, czyli w mobilnym punkcie szczepień MPK Wrocław. Autobus przerobiony na punkt szczepień kursuje po stolicy Dolnego Śląska od lipca. W najbliższych dniach pojawi się na kolejnych wrocławskich uczelniach. Zaszczepić się w nim jednak będzie mógł każdy - nie tylko studenci.

W niedzielę (17 października) we wrocławskim SZCZEPCIObusie zaszczepiła się ośmiotysięczna osoba. Szczepionkę nr 8 tys. otrzymała pani Zofia, która odwiedziła SZCZEPCIObus na os. Szczepin. Seniorka otrzymała trzecią dawkę szczepionki Pfizer.

ZOBACZ TEŻ: Rusza specjalna akcja szczepień dla wrocławskich studentów

Mobilny punkt szczepień MPK Wrocław, zwany potocznie SZCZEPCIObusem, już od lipca kursuje po ulicach Wrocławia. W autobusie każdy chętny - bez zbędnych formalności - może zaszczepić się przeciwko COVID-19. W najbliższych dniach SZCZEPCIObus będzie można spotkać w pobliżu kolejnych wrocławskich uczelni.

HARMONOGRAM MOBILNEGO PUNKTU SZCZEPIEŃ MPK WROCŁAW:

środa (20 października):

  • 10:00 - 15:00 – Wyższa Szkoła Bankowa (ul. Fabryczna 14 G)

czwartek (21 października):

  • 10:00 - 15:00 – Wyższa Szkoła Handlowa (ul. Ostrowskiego 22)

piątek (21 października):

  • 10:00 - 15:00 – Uniwersytet Przyrodniczy (ul. Chełmońskiego 43)

Każdy chętny może zaszczepić się w SZCZEPCIObusie jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson. Zaszczepić się można bez wcześniejszego umawiania się, rejestracji czy spełnienia innych formalności. Trzeba mieć tylko ukończone 18 lat i posiadać przy sobie dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). W SZCZEPCIObusie podawane są także szczepionki Pfizer-BioNTech, z których mogą korzystać dzieci w wieku 12–17 lat oraz osoby uprawnione do szczepienia drugą lub trzecią dawką.

Sonda
Czy szczepienia na Covid-19 powinny być obowiązkowe?
Jechał na czołówkę z tirem! Groza w Gliwicach