We wrocławskim zoo urodziły się dwie foki pospolite

i

Autor: Tomasz Golla We wrocławskim zoo urodziły się dwie foki pospolite

We wrocławskim zoo urodziły się dwie foki. Imiona dla maluchów wybiorą internauci [WIDEO]

2021-07-08 14:34

We wrocławskim zoo pod koniec czerwca – w odstępie zaledwie tygodnia - urodziły się dwie foki pospolite. To pierwsze foki, które przyszły na świat we wrocławskim ogrodzie. Maleństwa – samiec i samica – nie mają jeszcze imion, ale ich opiekunowie planują wytypować parę propozycji i poddać je pod głosowanie internautów.

To pierwsze takie narodziny we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Pod koniec czerwca na świat przyszły dwie foki pospolite. Focze szczenięta – samiec i samica – urodziły się w odstępie tygodnia. Pierwsza dziewczynkę urodziła Lisa, a kilka dni później mamą chłopca została Mona. Dumnym ojcem obojga maluchów jest Duc, który musiał na razie zamieszkać na zapleczu, gdzie poczeka aż maleństwa podrosną.

ZOBACZ TEŻ: Mały kotik z wrocławskiego zoo ma już nowe imię. „Jest małym nerwusem i zadziorą” [WIDEO]

Małe foki można już podziwiać, jak pływają w basenie, przyglądając się z ciekawością otaczającemu je światu. Za kilka tygodni się usamodzielnią i wkrótce też opiekunowie rozpoczną z nimi treningi medyczne.

- To nasze pierwsze focze dzieci i jesteśmy bardzo podekscytowani. Duc, Mona i Lisa przyjechały do nas z innych ogrodów już jako dorosłe osobniki. A teraz będziemy mieli okazję poznawać się nawzajem z maluchami od ich pierwszych dni. To wspaniała przygoda - mówi Paweł Borecki, opiekun fok i kotików z Zoo Wrocław. - Zaczniemy od podawania im ryb. Potem będzie nauka pokazywania zębów i podawania płetwy. Będziemy obserwować, które aktywności przypadają im do gustu. Nic na siłę. Wszystko po to, abyśmy mogli codziennie bez stresowania fok badać ich stan zdrowia. No i one to zwyczajnie lubią.

Foczki jeszcze nie mają imion. Opiekunowie planują wytypować parę propozycji i poddać je pod głosowanie internautów. Szczegóły zostaną ogłoszone wkrótce w mediach społecznościowych na profilach wrocławskiego zoo.

We wrocławskim ZOO urodziły się dwie foki pospolite