Mały kotik we wrocławskim zoo dostał imię Bruno

i

Autor: Tomasz Golla Mały kotik we wrocławskim zoo dostał imię Bruno

Mały kotik z wrocławskiego zoo ma już nowe imię. „Jest małym nerwusem i zadziorą” [WIDEO]

2021-06-29 14:29

Mały kotik afrykański z wrocławskiego zoo otrzymał imię Bruno. Z okazji uroczystego nadania imienia maluch dostał od swoich opiekunów lodowy tort. Obecnie we wrocławskim ogrodzie zoologicznym mieszkają cztery kotiki.

16 maja we wrocławskim ogrodzie zoologicznym urodził się kotik afrykański. Maluch otrzymał imię Bruno i z tej okazji dostał od swoich opiekunów lodowy tort. Tort był jednak symbolicznym prezentem, bo dieta małego kotika ogranicza się na razie tylko do mleka mamy i pozostanie tak przez co najmniej pół roku. Po tym czasie opiekunowie zaczną mu podawać rybne przysmaki.

- Nabi, mama Bruna, wspaniale opiekuje się maluchem od jego pierwszych dni. Ma bardzo mocny instynkt macierzyński i jest troskliwa - opowiada Paweł Borecki, opiekun pingwinów i kotików z wrocławskiego zoo.

Wkrótce Bruno rozpocznie też pracę ze swoimi opiekunami, tak aby bawiąc się, wykonywał ich polecania. Służy to przede wszystkim utrzymaniu tych zwierząt w dobrej kondycji, a jednocześnie jest to dla nich wspaniała rozrywka, bo kotiki uwielbiają wszelkie zabawy. Póki co Bruno nauczył się pływać w brodziku i stale szlifuje swoje umiejętności.

- Jest małym nerwusem i zadziorą - dodaje Paweł Borecki. - Bardzo szybko się uczy się i rozwija. Jest odważny i chętny do eksperymentów. Ostatnio odkrył, że ma ząbki i próbuje ćwiczyć ich użyteczność na nas.

Mały kotik we wrocławskim zoo dostał imię Bruno

Stado kotików afrykańskich we wrocławskim zoo składa się obecnie z 4 osobników. W naturze ich zagrożeniem jest przede wszystkim człowiek i jego szkodliwy wpływ na środowisko, ale też polowania na te zwierzęta, które ciągle nie zostały zakazane m.in. w Namibii.