Wrocław. W zoo urodziły się dwie pantery śnieżne [FILM]

i

Autor: Screen/ www.facebook.com/wroclawskiezoo/videos/939046163550530/ Wrocław. W zoo urodziły się dwie pantery śnieżne [FILM]

Zoo Wrocław: Dwie małe pantery białe! "Dwa lata nad tym pracowaliśmy". Musicie je zobaczyć! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-06-25 17:35

We wrocławskim zoo urodziły się pantery śnieżne. Te niesamowite zwierzęta w naturze występują na himalajskich stokach, a już niedługo będziemy mogli oglądać je w ogrodzie zoologicznym. Biuro prasowe wrocławskiego ogrodu zdradza szczegóły: o te maluchy naprawdę nie było łatwo! Zobaczcie prześliczne pantery śnieżne z wrocławskiego zoo w artykule poniżej.

Wrocław: Niesamowite narodziny. W zoo na świat przyszły pantery śnieżne

Pantery śnieżne - zwane irbisami - przyszły na świat we wrocławskim zoo 26 maja br. Marta Włodarczyk, specjalista ds. marketingu z Zoo Wrocław zdradza okoliczności tych niezwykłych narodzin i przewiduje, kiedy dwa młode maluchy znajdą się na wybiegu.

Dwa lata zajęło to, aby zwierzaki (matka - Nastazja i ojciec - Nurek - red.) poczuły do siebie miętę. Podobnie jak w świecie, tak i u kotów, miłość to wcale nie taka oczywista sprawa - komentuje. Po pierwszym tygodniu maluchy zaczęły już otwierać oczy, ale matka nie odstępowała od nich na krok.  - Z czasem zaczęła na dłużej zostawiać młode i odpoczywać z samcem Nurkiem – tatą maluchów nieopodal kotnika. Jednak nie dopuszcza go do dzieci. Gdy dwa razy próbował do nich zajrzeć, dostał po nosie - dodaje rzeczniczka.

Na razie nie da się do końca sprecyzować płci maluchów. Najprawdopodobniej jednak mamy do czynienia z chłopczykiem i dziewczynką. Kociaki są zdrowe i, jak przekazuje rzeczniczka, mają się dobrze. Kiedy pojawią się na wybiegu?

Nowi mieszkańcy wrocławskiego zoo. Urodziły się tam dwie pantery śnieżne

Zoo Wrocław: Dwie małe pantery białe. Kiedy będzie można zobaczyć je na wybiegu?

Młode na razie uczą się chodzić, a do tego potrzebują trochę czasu. Jak się dowiedzieliśmy, jedzą jeszcze mleko mamy i dopiero, gdy skończą dwa miesiące, przerzucą się na wołowinę i inne - mięsne - przysmaki. Na razie nie zdradzono dokładnej daty, kiedy młode pojawią się na kocim wybiegu razem z rodzicami.

Pantery śnieżne - koty prosto z Himalajów

Śnieżne pantery są uważane za stworzenia skryte. Ciąża panter śnieżnych trwa od 3 do 3,5 miesiąca. Przeciętna długość życia waha się od 15 do18 lat. Mają jasnozielone lub szare oczy, barwa ta jest nietypowa dla większości kotowatych. Zagrażają im polowania dla trofeów myśliwskich i do produkcji pseudoleków. Szacuje się, że zostało ich zaledwie 5 000, dlatego te narodziny te są tak cenne.