Wichury na Dolnym Śląsku

i

Autor: pixabay.com

Wichury na Dolnym Śląsku. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem!

2021-10-21 9:44

W czwartek przez Dolny Śląsk mogą przejść wichury. IMGW ostrzega przed silnym wiatrem, wiejącym z prędkością nawet do 100 km/godz. Ostrzeżenie pogodowe I stopnia obowiązuje na terenie całego województwa dolnośląskiego.

W czwartek (21 października) na Dolnym Śląsku będzie bardzo mocno wiało. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed silnym wiatrem wiejącym na terenie całego województwa dolnośląskiego. Synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 do 45 km/godz., w porywach wiejącego z prędkością nawet do 100 km/godz. Wiatr będzie wiał z południowego-zachodu i zachodu.

W związku z silnym wiatrem we wszystkich powiatach województwa dolnośląskiego obowiązuje ostrzeżenie pogodowe II stopnia. Alert obowiązuje od godz. 10 do godz. 20 w czwartek, 21 października.

Ostrzeżenie II stopnia oznacza, że można spodziewać się „niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności.”

W czwartek do godziny 12.30 straż pożarna odnotowała 321 interwencji na Dolnym Śląsku związanych z silnym wiatrem. W Wałbrzychu ranna została jedna osoba, na którą spadły gałęzie drzewa.

Sonda
Czy pogoda ma wpływ na twoje samopoczucie?
Wichura powalała gałęzie i drzewa w Warszawie