Horror na łące

Widłami i łopatą okładali młodego byka, wjeżdżali w niego samochodem

2023-05-24 15:00

Grupa mężczyzn widłami i łopatami okłada po głowie i całym ciele młodego byka. Ktoś wjeżdża w niego terenowym samochodem. Takie dantejskie sceny widać na filmie, który został nagrany na łące w Głuszycy pod Wałbrzychem. Sprawą zajęła się prokuratura.

Głuszyca. Okładali byka widłami i łopatą 

Do koszmarnego zdarzenia miło dojść w minioną sobotę, 20 maja, na łące w okolicy ulicy Kościuszki w Głuszycy pod Wałbrzychem. Pierwszy napisał o nim lokalny portal dziennik.walbrzych.pl, który opublikował również szokujące nagranie.

Widać na nim (można go obejrzeć pod tekstem), jak młody byk przewraca jednego z mężczyzn znajdujących się na łące, a wtedy grupa osób wręcz rzuca się na zwierzę. Mężczyźni okładają młodego byka szpadlem i widłami, uderzają z całej siły, głównie w głowę i jej okolice. Nagle w byka wjeżdża również samochód terenowy. Na szczęście nie robi z tego z dużą prędkością, ale spychane zwierzę musi uciekać.

Według portalu TVN24 cielak uciekł z pola i przebywał na łące w pobliżu drogi. Cała sytuacja trwała kilkadziesiąt minut. Właściciel nie mógł sobie poradzić z zwierzęciem, a kiedy próbował je ujarzmić, miało ono stawać się coraz bardziej agresywne. Wtedy miało dojść do dantejskich scen z brutalnym biciem byka.  

- Zawiadomiłem prokuraturę rejonową oraz policję, aby wyjaśnili tę sprawę. Rozmawiałem też z rolnikiem. Mężczyzna sam zawiadomił weterynarza, który ma przyjechać i ocenić stan cielaka. W tym momencie wolę nie informować, w jaki sposób tłumaczył się rolnik - powiedział TVN24 Roman Głód, burmistrz Głuszycy.

Sprawa trafiła na policję, która pod nadzorem prokuratora, ustala okoliczności zdarzenia.