Sparta Wrocław remisuje z Unią Leszno

Autor: Wojciech Góralski Sparta Wrocław remisuje z Unią Leszno

Wielka inauguracja PGE Ekstraligi bez zwycięzcy. Sparta remisuje z Unią Leszno

2018-04-07 21:28

Kibice speedwaya we Wrocławiu byli bardzo spragnieni żużlowych emocji. Potwierdzili to stawiając się prawie w komplecie na inauguracyjnym spotkaniu Betardu Sparty Wrocław z Fogo Unią Leszno. Obie ekipy nie zawiodły i zakończyły mecz remisem 45:45.

Obie drużyny przed sezonem przeprowadziły małe przemeblowanie w swoich szeregach. Do Unii Leszno przede wszystkim po latach powrócił Jarosław Hampel. Byki zostały wzmocnione także przez Australijczyka Brady’ego Kurtza. Sparta natomiast pozyskała świetnie spisującego się w poprzednim sezonie Maxa Fricke’a. Ponadto we Wrocławiu przed sezonem przeprowadzono małe zmiany na torze. Jak to wszystko przełożyło się na spotkanie?

Wyrównana walka od samego początku

W składzie miejscowej Sparty w roli rezerwowego występował wcześniej wspomniany Fricke. Australijczyk jednak od samego początku miał zastępować Damiana Dróżdża, który nie wrócił do dobrej dyspozycji po urazie. Pierwsze biegi były bardzo wyrównane, o czym może świadczyć fakt, że biegowe zwycięstwo 5:1 padło tylko raz w całym meczu i to w gonitwie trzynastej.

Jak z tymi mijankami?

Sporo przed sezonem mówiło się o zmianach torowych, które miały zwiększyć widowiskowość meczy. W ciągu całego meczu rzeczywiście na torze było kilka ciekawych akcji. Chociażby w biegu siódmym, kiedy Max Fricke zaciekle przez cztery okrążenia gonił Emila Sajfutdinowa i wyprzedził go na ostatnim łuku. Wielkie emocje wzbudziła także gonitwa czternasta, gdzie Maksym Drabik spadł z drugiego miejsca, po czym na ostatnim łuku pokonał Brady’ego Kurtza. Poza tym jednak przeważnie decydujący był moment startowy.

Problemy z bandą

Po biegu 10 doszło do nietypowego zdarzenia. Opadły bandy na drugim łuku, co przełożyło się na nieoczekiwaną przerwę w meczu. Naprawa band trwała kilkanaście minut, a cierpliwość kibiców i zawodników została wystawiona na dużą próbę. Ostatecznie jednak udało się uporać z tym problemem i zawody na szczęście zostały odjechane do końca.