Powrót do dramatycznych wydarzeń

Wielka woda. Netflix wkrótce pokaże serial o powodzi tysiąclecia

2022-09-30 15:28

Wielka woda to serial o powodzi tysiąclecia, która w 1997 roku nawiedziła Wrocław i Dolny Śląska. Netflix rozpocznie emisję 5 października, a w piątek, 30 września, we Wrocławiu odbyła się przedpremiera.

Wielka woda. Serial Netflix

Wielka Woda to sześcioodcinkowy serial inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i Dolny Śląsk w 1997 roku. Jego akcja rozgrywa się głównie w stolicy Dolnego Śląska i jej okolicach.

Fabuła Wielkiej wody

Wielka fala powodziowa zbliża się do Wrocławia. Lokalne władze, na czele z aspirującym urzędnikiem Jakubem Marczakiem (Tomasz Schuchardt), ściągają do miasta wykwalifikowaną hydrolożkę, Jaśminę Tremer (Agnieszka Żulewska), aby za wszelką cenę uratować miasto. W tym samym czasie, Andrzej Rębacz (Ireneusz Czop) wraca do rodzinnych Kęt pod Wrocławiem nieoczekiwanie stając na czele zbuntowanych mieszkańców wsi, którzy nie chcą dopuścić do zniszczenia wału przeciwpowodziowego. Z biegiem czasu, pod narastającą presją władze podejmują trudną decyzję, która na zawsze zmieni życie głównych bohaterów oraz historię całego regionu i jego mieszkańców.

Serial jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami i nietrudno odnaleźć z nim nawiązanie choćby do walki mieszkańców podwrocławskich Łanów o przetrwanie ich miejscowości.

W piątek, 30 września, w Narodowym Forum Muzyki odbyła się konferencja, na której byli twórcy serialu i aktorzy w nim występujący. Na wieczór natomiast zaplanowano przedpremierę dwóch pierwszych odcinków dla mieszkańców Wrocławia, którzy jako pierwsi zobaczą serial.

Wielka woda. Twórcy i obsada

  • Jan Holoubek i Bartłomiej Ignaciuk – reżyserzy
  • Kasper Bajon i Kinga Krzemińska – scenarzyści
  • Anna Kępińska - pomysłodawczyni serialu i producentka
  • Marek Warszewski – scenografia
  • Bartłomiej Kaczmarek – zdjęcia
  • Główna obsada: Agnieszka Żulewska, Tomasz Schuchardt, Ireneusz Czop, Tomasz Kot, Mirosław Kropielnicki, Marta Nieradkiewicz.

Tymczasem premiera Wielkiej wody na Netflix już w środę, 5 października.

Wielka woda. Serial Netflixa o powodzi tysiąclecia
Sonda
Czy pamiętasz powódź z 1997 roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE