Wiosna we Wrocławiu. Poczuły ją już ptaki z wrocławskiego zoo [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-03-11 13:54

Niektórym z nich łagodna zima rozregulowała biologiczny kalendarz i teraz szaleją.

Część ptaków we wrocławskim ogrodzie zoologicznym zgodnie z cyklem przyrody szuka teraz miejsca na gniazda, zabiera się do wysiadywania jaj i odchowu piskląt. Jednak inne przez lekką zimę całkiem zwariowały.

- Mamy przykład puszczyków mszarnych, które normalnie już powinny właściwie siedzieć na jajach. Tymczasem ddopiero zaczynamy zauważać to, że one zaczynają się ku sobie mieć z powrotem - opowiada Krzysztof Kałużny, opiekun ptaków.

Bo we mnie jest seks

U ptaków amory nie są zresztą wcale takie proste.

- Jest to najbardziej zaawansowana grupa zwierząt jeśli chodzi o wszelkie zachowania seksualne. Wystarczy popatrzeć choćby na kaczki, które swoim wyglądem, zachowaniem, barwą zachęcają do tego, żeby się łączyć w pary - tłumaczy Krzysztof Kałużny.

O znalezieniu drugiej połówki decyduję również donośny śpiew, dlatego możemy się spodziewać, że za oknami ptaki będzie słychać coraz głośniej. Zwłaszcza rano.

Zobacz film reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

#Wiosna we Wrocławiu. Poczuły ją już ptaki z wrocławskiego zoo!Czytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/poznaj-miasto/wiosna-we-wroclawiu-poczuly-juz-ja-ptaki-z-wroclawskiego-zoo-wideo-galeria-audio/129009

Opublikowany przez ESKA INFO Wrocław na 11 marca 2016

Posłuchaj materiału reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Złoty pociąg. Odkrywcy: urzędnikom chyba o to chodzi, żebyśmy nie mogli nic zrobić [WIDEO]