Wyścigi wrotkarskie na torze i na ulicy, salsa czy sumo - to tylko niektóre z dyscyplin The World Games 2017

i

Autor: Greyerbaby/PD/pixabay.com Wyścigi wrotkarskie na torze i na ulicy, salsa czy sumo - to tylko niektóre z dyscyplin The World Games 2017

World Games we Wrocławiu. 15 milionów złotych na transmisję i przedsmak igrzysk już w tym roku [AUDIO]

2016-03-06 9:21

To miasto Wrocław zapłaci blisko 15 milionów złotych za stworzenie relacji i sygnału telewizyjnego z Igrzysk Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017.

Pieniądze trafią do ATM-u, bo to właśnie tę firmę wynajęli urzędnicy, by zajęła się produkcją i transmisją w Polsce zmagań sportowców. Wiadomo już, że igrzyska widzowie będą mogli śledzić w Polsacie, Polsacie Sport oraz w stacji Polsat Sport News. Każdego dnia będą pokazywane minimalnie cztery godziny transmisji. Inne polskie stacje telewizyjne także będą mogły bez opłat pokazywać rywalizację sportowców podczas The World Games.

Dlaczego Wrocław musi płacić za transmisję? Bo, jak tłumaczą w mieście, igrzyska są ważną imprezą, ale nie tak prestiżową, co inne, bardziej znane wydarzenia sportowe. 

Testy do oglądania

The World Games w przyszłym roku, ale już w przeciągu najbliższych miesięcy będziemy mogli zobaczyć imprezy testowe. Zresztą pierwsza - Mistrzostwa Europy w Snookerze - już za nami. Najbliższa to Puchar Świata w biegu na orientacje, który rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 2 maja. To jednak dopiero początek:

- Będą Mistrzostwa Europy w tańcu standardowym 14 maja w Hali Stulecia, Turniej unihokeja Polish Open - to generalny sprawdzian dla reprezentacji narodowych przed Mistrzostwami Świata 2016, Mistrzostwa Świata w jujitsu, na które przyjedzie prawie 400 zawodników z ponad 30 krajów. Cztery dni walk w Hali Orbita - wylicza Grzegorz Pyzałka, dyrektor World Games.

W 2017 roku we Wrocławiu zaroi się od sportowców z całego świata

Za to w 2017 roku, już podczas samych igrzysk, na 24 wrocławskich obiektach zostaną rozegrane zawody w 54 dyscyplinach.

- Na Pergoli będą bule, finały łucznictwa oraz jeden z biegów na orientację, który będzie się odbywał w zoo. Na Pergoli będzie miał jednak start i metę. W centrum miasta wspinaczka sportowa na placu Nowy Targ oraz również jeden z biegów na orientację. Narodowe Forum Muzyki będzie gościć zawodników trójboju siłowego - wylicza Grzegorz Pyzałka.

Do tego będą także zawody w kajakach polo na basenach przy Wejherowskiej, czy jazda na nartach wodnych na Odrze. Tymczasem rozgrywki w piłce ręcznej plażowej, fistballu, przeciąganiu liny, futbolu amerykańskim oraz  żużlu zostaną rozegrane na Stadionie Olimpijskim.

Więcej w materiale reporterki Radia ESKA Eweliny Wąs:

Czytaj także: Bitwa na taniec. Najlepsi walczą w Magnolii [WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ]​