Wroclavia, Ovo, hotel przy Kasprowicza i Galeria Pilczycka. Zobacz, gdzie powstają nowe budynki [WIDEO, GALERIA, AUDIO]

2016-04-06 10:19

We Wrocławiu powstaje teraz całkiem sporo nowych gmachów. Zobacz, jak idą postępy prac przy tworzeniu dworca PKS połączonego z galerią i na innych placach budowy w mieście.

Nowe budynki we Wrocławiu rosną w oczach. Już wiemy, że będzie ich jeszcze więcej. Pewne jest, że były szpital przy ulicy Kasprowicza zamieni się w hotel. To jednak nastąpi dopiero za kilka lat. 

Ovo już prawie gotowe

Wcześniej powstanie inny hotel i to w samym centrum miasta. Przy ulicy Podwale już teraz w oczy rzuca się praktycznie gotowy wielki biały budynek OVO Wrocław.

- Będzie miał 190 pokoi hotelowych i zaplecze konferencyjne. Na parterze również będą również rozpościerać się powierzchnie komercyjne - tłumaczy  Ewa Omasta z OVO Wrocław. 

Otwarcie obiektu przewiduje się na lato tego roku. 

Wroclavia, czyli dworzec i galeria handlowa w jednym

W przyszłym roku z kolei powinniśmy skorzystać już z nowego Dworca autobusowego połączonego z galeria handlową. 

- W tym momencie trwają prace już na poziomie plus dwa, gdzie znajdzie się kino - wyjaśnia Jakub Skwarło z firmy wykonującej obiekt.

Kino ma być ogromne, z 20 salami, w tym IMAX - kino z wielkim ekranem. We Wroclavii ma się też znaleźć 200 sklepów.

Do tego będą też dwa poziomy pod ziemią, czyli parking dla osobówek i dworzec autobusowy, który będzie na poziomie minus dwa.

Zobacz film z placu budowy Wroclavii nagrany przez reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

#Wroclavia, Ovo, hotel przy Kasprowicza i Galeria Pilczycka. Zobacz, gdzie powstają nowe budynki!Czytaj więcej na: http://wroclaw.eska.pl/newsy/wroclavia-ovo-hotel-przy-kasprowicza-i-galeria-pilczycka-zobacz-gdzie-powstaja-nowe-budynki-wideo-galeria-audio/144696

Opublikowany przez ESKA INFO Wrocław na 5 kwietnia 2016

Biurowce w budowie

Biurowce z kolei rosną między innymi przy ul Kazimierza Wielkiego (Pegaz), Szczytnickiej (Green2Day), Oławskiej (Twelve), Jana Pawłą II ( Nowy Alexanderhaus). Na Kozanowie kolei powstaje kolejna galeria, tym razem Galeria Pilczycka. 

Więcej w materiale reportera Radia ESKA Wojtka Góralskiego:

Czytaj także: Spalili zdjęcie Merkel, krzyczeli antyislamskie hasła. Prezydent Wrocławia zawiadamia prokuraturę