23-latek pobił swojego synka

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: 23-latek pobił swojego synka. Chciał go ukarać za nieodpowiednie zachowanie

2021-01-25 13:38

23-letni wrocławianin został zatrzymany przez policję za pobicie swojego 5-letniego synka. Mężczyzna miał kilkukrotnie uderzyć chłopczyka, karząc go w ten sposób za nieodpowiednie, jego zdaniem, zachowanie. 23-latek został objęty zakazem zbliżania się do swojej rodziny. Grożą mu nawet 2 lata więzienia.

Policjanci z Komisariatu Wrocław-Psie Pole zostali wezwani do awantury domowej. Ze zgłoszenia wynikało, że ofiarami przemocy miały paść dzieci. Na miejscu funkcjonariusze zastali kobietę i mężczyznę wraz z dwójką dzieci w wieku 2 i 5 lat. Jak się okazało, starsze z dzieci zostało pobite przez swojego ojca.

- Chłopiec miał na głowie ślady, takie jak zasinienia oraz otarcia naskórka. Urazy były również na uchu oraz skroni malucha - informuje sierż. szt. Krzysztof Marcjan z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu. - Mundurowi wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, w celu udzielenia pomocy poszkodowanemu 5-latkowi.

Z ustaleń policji wynika, że zdenerwowany 23-latek miał kilkukrotnie uderzyć chłopczyka, chcąc ukarać go w ten sposób za nieodpowiednie, jego zdaniem, zachowanie. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu.

- Funkcjonariusze z jednostki przy pl. Piłsudskiego rozpoczęli również procedurę niebieskiej karty, której celem jest zapobieżenie przemocy w rodzinie, a także udzielenie pomocy, w tym psychologicznej - dodaje Krzysztof Marcjan.

Dzieci zostały tymczasem zabrane do szpitala na badania. Na szczęście okazało się, że poza powierzchownymi ranami nic poważniejszego im się nie stało.

Następnego dnia po zatrzymaniu 23-latek usłyszał zarzut spowodowania naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia trwającego nie dłużej niż 7 dni, za co grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został objęty dozorem policyjnym i zakazem zbliżania się do swojej rodziny. Musi także opuścić swoje mieszkanie.

Sonda
Czy kary za stosowanie przemocy wobec bliskich powinny być wyższe?
Widowiskowy pościg na DTŚ. Kierowca Renault miał na liczniku 150km/h