Alarmy bombowe w przedszkolach

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Alarmy bombowe w przedszkolach! Interweniowała policja

2021-03-16 13:29

We wtorek do kilku wrocławskich przedszkoli dotarła wiadomość, że w placówce mogą znajdować się niebezpieczne ładunki. W pięciu wrocławskich przedszkolach interweniowały policja i straż pożarna. Na szczęście okazało się, że alarmy były fałszywe.

We wtorek (16 marca) do pięciu wrocławskich przedszkoli dotarły maile z informacją, że w placówkach znajdują się niebezpieczne ładunki. Z informacji, do których dotarła Gazeta Wrocławska wynika, że podłożone w przedszkolach ładunki miały zawierać trujący gaz.

O niepokojących mailach natychmiast poinformowano policję. Z uwagi na niewielkie ryzyko prawdziwego ataku terrorystycznego, decyzję o ewakuacji placówek pozostawiono dyrektorom przedszkoli. Ostatecznie ewakuowano dzieci z przedszkoli przy ul. Gajowickiej i Krzywej. W pozostałych placówkach - przy ul. Duńskiej, Inflanckiej i Słowiczej - dzieci pozostały w swoich salach.

Policjanci dokładnie sprawdzili przedszkola, w których miały zostać umieszczone niebezpieczne ładunki, ale na szczęście niczego niepokojącego nie znaleźli. Wszystko wskazuje na to, że był to fałszywy alarm.

19-latek sterroryzował bar z kebabem. Wbił nóż w blat stołu [WIDEO]