Wrocław. Miał zgwałcić 12-latka w aquaparku! Sąd aresztował Przemysława K.

i

Autor: Shutterstock Wrocław. Miał zgwałcić 12-latka w aquaparku! Sąd aresztował Przemysława K.

Areszt dla podejrzanego o gwałt na 12-latku

Wrocław. Miał zgwałcić 12-latka w aquaparku! Sąd aresztował Przemysława K.

2022-07-19 16:28

Przemysław K. jest podejrzanym o 12-letniego chłopczyka we wrocławskim Aquaparku przy ul. Borowskiej. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące. Sąd nie miał wątpliwości, że ma do czynienia z groźnym zboczeńcem, który na wolności może skrzywdzić kolejne dzieci.

We wrocławskim Aquaparku, miejscu w którym każdy powinien czuć się bezpiecznie, doszło do przerażającej zbrodni. Przemysław K., stały klient parku wodnego, miał w bestialski, chory sposób skrzywdzić 12-letniego chłopczyka. Zaciągnął go do ubikacji i tam brutalnie zgwałcił. Później zostawił swoją ofiarę i jak gdyby nigdy nic opuścił obiekt. O tym, co się stało, przerażone dziecko - najpewniej - poinformowało swoich opiekunów, a ci policję. Zboczeniec szybko został zatrzymany. To nie było trudne, ponieważ pedofil był stałą kartę klienta wystawioną na swoje nazwisko. Pomógł też monitoring.

Czytaj również: Marcin został zasypany podczas pracy. Załamany brat o śmierci 21-latka: Nawet nie chcę myśleć, co czuł

Gwałt na 12-latku w aquaparku. Przemysław K. aresztowany

Przemysław K. decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące Chłopiec, którego miał skrzywdzić, ma poważne obrażenia. Teraz dochodzi do siebie. Prokuratura prowadzi śledztwo. Będzie trzeba wyjaśnić wszelkie okoliczności tej sprawy, w tym to, dlaczego nikt nie pomógł gwałconemu dziecku. Wszak w Aquaparku działa precyzyjny monitoring, pracuje ochrona, a do tego w dniu zbrodni było tam mnóstwo klientów.

Czytaj również: Zgwałcił kobietę na klatce schodowej. Koszmar w katowickim bloku

Poniżej przedstawiamy komunikat Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu:

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Krzyki Zachód w dniu 18 lipca 2022 r skierowała do Sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego Przemysława K., któremu zarzucono, że w dniu 16 lipca 2022 r na terenie Aquaparku przy ul. Borowskiej we Wrocławiu, poprzez wykorzystanie przewagi fizycznej i przemocy, doprowadził małoletniego poniżej lat 15 do obcowania płciowego. W wyniku zdarzenia chłopiec odniósł obrażenia ciała, które spowodowały u niego uszczerbek na zdrowiu w postaci naruszenia czynności narządu ciała lub rozstroju zdrowia na czas nie dłuższy niż siedem dni.

W dniu 19 lipca 2022 r Sąd uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.