Wrocław. Autobus z niesprawnymi hamulcami miał zawieźć dzieci na wycieczkę

i

Autor: ITD Autobus z niesprawnymi hamulcami miał zawieźć dzieci na wycieczkę

Autobus z niesprawnymi hamulcami miał zawieźć dzieci na wycieczkę

2021-10-07 14:21

Niesprawne hamulce i wycieki płynów eksploatacyjnych to główne usterki, jakie stwierdzili inspektorzy ITD w autobusie, który miał zawieźć na wycieczkę dzieci ze szkoły we Wrocławiu. Na szczęście wszystkie nieprawidłowości udało się w porę zauważyć i przewoźnik podstawił nowy autokar.

Nie wiadomo jak potoczyłaby się wycieczka uczniów jednej z wrocławskich szkół, gdyby jeden z nauczycieli nie poprosił o wcześniejsze skontrolowanie autobusu, który w środę (6 października) miał zawieźć dzieci do Wielenia. Kontrola przeprowadzona przez inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego wykazała, że podstawiony pojazd nie nadawał się do jazdy. Inspektorzy stwierdzili m.in. nieszczelności w przewodach hamulcowych oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Nieprawidłowo oznakowane były również wyjścia awaryjne z pojazdu.

Inspektorzy zatrzymali dowód rejestracyjny autokaru, a kierowcę ukarali mandatem. Do czasu usunięcia usterek pojazd został wyłączony z użytkowania. Na szczęście przewoźnik podstawił na miejsce sprawny autobus i dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w dalszą podróż.

Pirat drogowy na ulicach Wrocławia. Ma wiele na sumieniu