Bal Niepodległości we Wrocławiu

i

Autor: TOMASZ GOLLA/SUPER EXPRESS Bal Niepodległości we Wrocławiu

Bal Niepodległościowy we Wrocławiu. Zawrotna suma na cele charytatywne

2021-11-15 11:37

Fundacja Sapere Aude zorganizowała we Wrocławiu I Bal Niepodległościowy. W wydarzeniu uczestniczyło ok. 200 osób. Oprócz zabawy, zebrani licytowali też różne ciekawe przedmioty. Dochód z licytacji - od wysokości którego może zakręcić się w głowie - trafił do fundacji Gajusz.

I Bal Niepodległościowy we Wrocławiu miał bardzo podniosłą oprawę. Na początku zebrani odśpiewali hymn Polski, a Piotr Wojtyczka, fundator Sapere Aude, w przemówieniu podkreślał patriotyczny charakter uroczystości. Punktem kulminacyjnym całego wydarzenia była jednak licytacja charytatywna, a pozyskane z niej środki przeznaczone zostały na podopiecznych Fundacji Gajusz, która zajmuje się opieką nad chorymi dziećmi i ich rodzinami. Łączna kwota z wylicytowanych przedmiotów wyniosła aż 221.700 zł!

Nazwisk nie możemy podać, ale warto wiedzieć, że najzagorzalsza walka trwała o piłkę z podpisami muzyków Iron Maiden. Ostatecznie - jeden z wrocławskich biznesmenów - zaoferował za nią... 150 tysięcy złotych! 

- Serce rośnie wiedząc, że wśród przyjaciół Sapere Aude są ludzie, którzy rozumieją ideę niesienia pomocy i chętnie dzielą się tym co sami dostali od życia. Wiedzieliśmy, że uczestnicy balu chętnie wesprą fundację Gajusz, ponieważ jej działalność to dobro w czystej postaci. Nie sądziliśmy jednak, że uda nam się uzbierać sześciocyfrową kwotę. Dziękuję z całego serca wszystkim uczestnikom licytacji i serdecznie gratuluję wygranym. Trudno opisać słowami ile dobrego będzie mogła dokonać fundacja Gajusz dzięki tym środkom. Był to nasz pierwszy bal, ale gwarantuję, że będzie ich zdecydowanie więcej - powiedział Piotr Wojtyczka fundator fundacji Sapere Aude - organizatora całego przedsięwzięcia, które od podstaw zbudowali młodzi członkowie fundacji.  

W Łodzi powstał Park Miliona Świateł!