Bomba w bagażu na lotnisku we Wrocławiu

i

Autor: pixabay.com

Wrocław: Bomba w bagażu na lotnisku? Kosztowny żart pasażera samolotu

2020-09-28 21:25

Pasażer jednego z samolotów odlatujących z lotniska we Wrocławiu poinformował obsługę, że w bagażu ma bombę. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy Straży Granicznej, którzy przeszukali bagaż 40-latka. Na szczęście uwaga o bombie okazała się tylko mało zabawnym żartem. Dowcipniś został ukarany mandatem i omal nie przegapił swojego samolotu.

Straż Graniczna na lotnisku we Wrocławiu po raz kolejny została postawiona na nogi. Jeden z pasażerów samolotu odlatującego z Wrocławia do Turcji, podczas nadawania bagażu poinformował pracowników lotniska, że w jego bagażu jest bomba. Na miejsce natychmiast wezwano funkcjonariuszy z Zespołu Interwencji Specjalistycznych.

40-letni mężczyzna, widząc że sprawa robi się poważna, próbował tłumaczyć, że uwaga o bombie była tylko niewinnym żartem. Funkcjonariusze Straży Granicznej dokładnie sprawdzili jednak jego bagaż i uwierzyli mu dopiero, gdy nie znaleźli nic niebezpiecznego.

Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł. Niewiele tez brakowało, a nie poleciałby na wakacje do Turcji. Na jego szczęście kapitan samolotu wyraził jednak zgodę, by wszedł na pokład.

Mały manat we wrocławskim ZOO