Rozbój we Wrocławiu

i

Autor: materiały policji

Rozbój we Wrocławiu. Śledził 87-latka i napadł go przed Dworcem Główny

2020-09-28 17:59

87-letni mężczyzna został napadnięty przed Dworcem Głównym we Wrocławiu. Sprawca rozboju, 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego, śledził przez jakiś czas 87-latka, po czym w pewnej chwili przewrócił go na chodnik i zabrał mu wszystkie pieniądze. Niedługo po napadzie 40-latek został zatrzymany i aresztowany.

87-letni mężczyzna został napadnięty na placu przed Dworcem Głównym PKP we Wrocławiu od strony ul. Piłsudskiego. Jak ustalili policjanci, sprawca napadu przez jakiś czas obserwował i śledził starszego mężczyznę. W pewnej chwili rzucił się na 87-latka i przewrócił go na chodnik. Następnie, przytrzymując ręce starszemu mężczyźnie, ukradł mu z kieszeni spodni pieniądze i uciekł. Łupem napastnika padło 900 zł.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy rozboju.

- Funkcjonariusze operacyjni bardzo szybko sprawdzili kto poruszał się po tym terenie - informuje podkom. Wojciech Jabłoński Komisariat Kolejowy KWP we Wrocławiu. - Podejrzewanym okazał się dobrze znany funkcjonariuszom, 40-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego.

Mężczyzna został wkrótce zatrzymany. Policjanci znaleźli przy nim część skradzionych pieniędzy.

Zatrzymany 40-latek usłyszał zarzut rozboju, za co grozi mu 12 lat więzienia. Decyzją sądu został aresztowany tymczasowo na 3 miesiące.

Mały manat we wrocławskim ZOO