Tomasz Komenda siedział za nich. Winni morderstwa w Miłoszycach SKAZANI!

2020-09-25 14:12

Ireneusz M. i Norbert B. zostali skazani na 25 lat więzienia. To kara za brutalne zgwałcenie i zamordowanie 15-letniej Małgosi. Do zbrodni doszło w Nowy Rok w 1997 r. To za to przestępstwo niewinnie siedział w więzieniu Tomasz Komenda.

Wreszcie poznaliśmy wyrok za tzw. zbrodnię miłoszycką. Sędzia Marek Poteralski nie miał żadnych wątpliwości. Sprawcami brutalnego gwałtu i mordu są Ireneusz M. i Norbert B. To oni w sylwestrową noc zaciągnęli dziecko na jedno z podwórek i tam w brutalny, zwyrodniały sposób zgwałcili Małgosię. Później zostawili dziewczynkę nagą, poraniona, na siarczystym mrozie. 15-latka zginęła. 

ZOBACZ WIĘCEJ: Zbrodnia miłoszycka. To tu gwałcono i zamordowano Małgosię [FILM, FOTO Z MIEJSCA ZBRODNI]

To wszystko działo się w Miłoszycach, podczas zabawy sylwestrowej. Małgosia bawiła się na dyskotece w remizie. Tam poznała swoich orawców: Ireneusza M. i Norberta B. Ten drugi był tam ochroniarzem: miał pilnować porządku.

Jeden i drugi nie przyznali się do winy. Ale sąd uznał, że materiał dowodowy zebrany przez prokuraturę nie pozostawia wątpliwości. Mężczyźni zostali skazani na 25 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny, najpewniej będzie apelacja skazanych. 

To właśnie za zamordowanie Małgosi 18 lat w więzieniu spędził Tomasz Komenda, który został uznany za sprawcę zbrodni. Teraz mężczyzna jest już wolny i przed sądem domaga się odszkodowania: 18 milionów złotych. 

Tomasz Komenda oświadczył się po premierze filmu "25 lat niewinności"