Echa meczu Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław

i

Autor: Policja Dolnośląska

Dziwne interesy kibiców Śląska

Wrocław. Chcieli dorobić się na COVID-19. Trafili do aresztu

2022-10-20 13:09

Policja zatrzymała 10 osób, które handlowały podrabianymi certyfikatami szczepień na covid-19. To pracownicy punktu szczepień oraz „pośrednicy", powiązani ze środowiskiem wrocławskich pseudokibiców.

Lewe zaświadczenie kosztowało od 100 do 500 złotych. Za taką opłatą wprowadzano do systemu informatycznego, dane osób niezaszczepionych, poświadczając nieprawdę i wystawiając w nieuprawniony sposób „certyfikat covidowy".

Wszystkich zatrzymań dokonano na terenie województwa dolnośląskiego. Są to pracownicy punku szczepień, a także „pośrednicy”, którzy znajdowali osoby chcące uzyskań tzw. „certyfikat covidowy".

Z ustaleń śledztwa wynika, że fałszywe certyfikaty wystawiana w Oławie. Śledczy ustalili też, że „pośrednicy" to pseudokibice Śląska Wrocław.

Zatrzymanych doprowadzono do dolnośląskiej Prokuratury Krajowej, gdzie usłyszeli zarzuty korupcyjne oraz związane z poświadczaniem nieprawdy w dokumentach, wyłudzeniami na szkodę Narodowego Funduszu Zdrowia, a także płatnej protekcji. Za te przestępstwa grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.